آیا نظامنامه های اخلاق حرفه ای اندرزنامه هستند ؟

ضرورت توجه به اخلاق حرفه ای در تمامی بخش های مدیریتی و اجرایی بر هیچ کس پوشیده نیست و زمانی که رعایت این مسئله به صیانت از سرمایه های یک کشور بر می گردد از اهمیت بیشتری برخوردار است . در این میان تشریح مولفه های رعایت چنین ارزشهایی مسئله قابل تاملی است

1393/04/31

نقص ایمنی ، تلفات انسانی ، از دست دادن سرمایه ها

به راستی صنعت ساختمان را می توان یکی از مشاغل پر خطر برای کارگرانی دانست که مهارت کافی در این فعالیت حرفه ای را ندارند و همین عدم مهارت کافی و نبود ساز و کار نظارتی موثر و عدم تمکین به قوانین و مقررات ملی ساختمان حوادث ناخوشایندی را در پی داشته باشد.

1393/04/29

دستورالعمل خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال۱۳۹۲ اعضاء سازمان

دستورالعمل خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال1392 اعضاء سازمان نظام مهندسی ساختمان در اجرای ماده 158 جهت مشمولین بند(ب) ماده 95 قانون مالیات های مستقیم به شماره 200/7916 مورخ 24 /93/4 فی مابین سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان امور مالیاتی کشور به امضاء مهندس حجت اله عامری نایب رییس شورای مرکزی و دکتر علی عسکری رییس کل سازمان مالیاتی کشور رسیده است و طی نامه شماره 14494/ش م...

1393/04/24

خبرهای خوب درباره مسکن از زبان وزیرراه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید صندوق های پس انداز و سرمایه گذاری به گونه ای برای اعطای تسهیلات فعالیت کنند که در کنار فعالیت های ضد تورمی دولت برنامه های مسکن به خوبی اجرا شوند.

1393/04/24

جستجو


 

گالری تصاویر

 


...سایر

دبيرخانه كميته اجرائي بند اول خط مشي كاري و راهبردهاي عملي سازمان در يزد مستقر مي شود

رئيس ستاد اجرائي خط مشي كاري و راهبرد هاي عملي سازمان در نخستين سفر استاني خود پس از احراز اين سمت به اتفاق دو تن ديگر از اعضاي هيئت رئيسه شوراي مركزي وارد يزد شدند و مورد استقبال رئيس و اعضاي هيئت رئيسه سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد قرار گرفتند.

ارتباط سازمان نظام مهندسی ساختمان باصنعت بیمه یک ارتباط سازنده ودوطرفه باشد

بیمه درسازمان نظام مهندسی ساختمان کشورمترادف باارتقاء کیفیت تولیدات وخدمات مهندسی ودادن اطمینان وآرامش به بهره برداران وهمراهی بااقدامات کنترلی شرکتهای بازرسی ونهایتا مهرتائیدبرطراحی ،نظارت ،اجراو...باشد.

کارگروه صادرات خدمات مهندسی ساختمان نقش مؤثری در بهتر کردن وضعیت صادرات دارد

خبرهای امیدوار کننده که از استانهای کردستان، همدان، خراسان، اصفهان، قزوین، تبریز، گلستان، فارس، کرمان، بوشهر و ... می‌رسد حکایت از حرکت‌های موثر در این زمینه است و می‌توان امیدوار بود که به زودی شاهد تحول بزرگی در این زمینه خواهیم بود.

پیشنهاد تامین منابع بیمه کارگران ساختمانی از محل جواز ساختمان

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس پیشنهادی که در کمیسیون مطرح است قرار است از محل منابع دریافتی جواز ساختمان کارگران ساختمانی بیمه شوند.

ایمنی نیاز و ضرورت اولیه در کارگاه ساختمانی کشور

حوادث ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی منجر به تلفات انسانی دومین مرگ و میر در ایران بعد از تصادفات رانندگی در کشور ایران می‌باشد.

...سایر

اطلاعیه ها

کمیسون ها و شورای انتظامی

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .