پیام تبریک سازمان نظام مهندسی ساختمان به مناسبت لغو تحریم ها

سازمان نظام مهندسی ساختمان همسو با سایر اقشار ملت، با گرامی داشت یاد شهدای هسته‌ای و تکریم رهنمودهای مقام معظم رهبری و قدردانی از اعضای افتخارآفرین هیئت مذاکره‌کننده‌ی ایران اسلامی در جریان مذاکرات هسته‌ای، پیروزی بزرگ ملت ایران را در وادار کردن قدرت های جهان در پذیرش حقوق هسته ای و رفع تحریم ها به پیشگاه رهبری عزیز، ریاست محترم جمهوری، جامعه بزرگ مهندسین و ملت سرافراز ایران تبریک گفته و همگان...

1394/10/27

پاسخ مقام معظم رهبری به نامه رئیس جمهور درباره برجام

آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه حسن روحانی رئیس‌جمهور در خصوص سرانجام مذاکرات هسته‌ای، با ابراز خرسندی از نتیجه دادن مقاومت ملت ایران در برابر تحریمهای ظالمانه و عقب نشینی طرفهای مقابل در اثر تلاش دانشمندان هسته‌ای و کوششهای همه دست اندرکاران مذاکرات، بر 5 نکته مهم خطاب به رئیس‌جمهور تأکید کردند.

1394/10/29

دکترترکان در جلسه روسای استان ها خطاب به مهندسان گفت:جسورانه از جامعه صنفی خویش دفاع کنید

جلسه روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان در ساختمان شورای مرکزی برگزار شد

1394/11/14

رییس جمهوری در بیانیه ای خطاب به ملت ایران:برجام به فرجام رسید

ملت رشید و قهرمان ایران، امروز برجام به فرجام رسید.خدای منان را بر این نعمت بزرگ سپاس می‌گویم و در مقابل عظمت شما ملت صبور سر تعظیم فرود می‌آورم.

1394/10/27

جستجو


 

گالری تصاویر

 


...سایر

آغاز پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی بافت فرسوده اصفهان

رییس اداره عمران و بهسازی اصفهان با تاکید بر مردم محور بودن نوسازی‌ها در بافت‌های فرسوده از پرداخت وام ارزان قیمت ۱۴ درصدی به متقاضیان نوسازی در بافت‌های فرسوده اصفهان خبر داد.رییس اداره عمران و بهسازی اصفهان در این باره گفت: توافقی بین بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی انجام شده و برمبنای آن سهمیه‌ای برای تسهیلات بافت‌های ناکارآمد شهری اختصاص پیدا کرده است. این سهمیه بین استان‌های کشور تقسیم و به...

صندوق‌های زمین و ساختمان از مالیات معاف شوند

مصطفی ازگلی مدیرعامل گروه مالی بانک مسکن از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا در تدوین آیین‌نامه اجرایی اصلاحیه ماده ۷۷ قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر مالیات بر عملیات بساز و بفروشی، صندوق‌های زمین و ساختمان را از شمول این مالیات معاف کند.

آغاز رونق مسکن از نیمه ۹۵

معاون وزیرراه وشهرسازی گفت: مسکن کالای بومی است و لغو تحریمها تاثیر کوتاه مدت در این بخش ندارد.

جلوگیری از ورود افراد ناآشنا به مقررات ملی ساختمان در ساخت‌وساز

مدیرکل دفتر سازمان‌های نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی و عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی در حالی به بحث درباره رانت و فساد در شیوه نظارت و بازرسی فعلی مهندسان پرداختند که تفاوت دیدگاهشان بر سر میزان نیاز قانون نظام مهندسی به تغییر بود.

کارگاه آموزشی بررسی راهکارهای اجرایی اعمال ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان برگزارشد

کارگاه آموزشی بررسی راهکارهای اجرایی اعمال ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با حضور کارشناسان و بازرسان کنترل نظارت سازمان و ماده 35 اداره راه و شهرسازی برگزارشد.

...سایر

اطلاعیه ها

کمیسون ها

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

انتشارات

سال دوازدهم، 104، آبان ماه، 80 صفحه

دسترسی سریع

پیام ها و بیانیه ها