نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص مبحث دوم مقرارت ملی ساختمان

همانگونه که مستحضر هستید، پیش‏ نویس مبحث دوم مقررات ملی ساختمان با اظهارنظرهای زیادی ازسوی جامعه مهندسی و نهادهای مرتبط با ساخت و ساز همراه بوده است که در این خصوص یادآوری چند موضوع ضروری بنظر می‏ رسد:

1394/12/19

سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1395 هجری شمسی، با تبریک سال نو و عید نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان بخصوص خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، و با گرامیداشت یاد شهیدان و امام بزرگوار، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

1395/01/02

رئیس نظام مهندسی ساختمان در همایش ملی «معماری، نظام مهندسی و افق های پیش رو» تاکید کرد؛جامعه مهندسی در رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بدون گذشت رفتار کنند

دکتر اکبر ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بر رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی در نظام ساخت و ساز و مسئولیت سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان بر اجراء آن تاکید کرد و گفت: از جامعه مهندسی تقاضا می کنم در رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بدون گذشت و اغماض رفتار کنند.

1395/02/04

پیام دکتر اکبرترکان به مناسبت روز معمار

سوم اردیبهشت‏ ماه که به مناسبت بزرگداشت مقام دانشمند فرهیخته شیخ بهایی به روز معمار نامگذاری شده‏ است فرصتی است برای اندیشیدن به نقش و جایگاه فرهنگ‏ساز معماری در گذشته و تأمل در عواملی که در معماری امروز ما کم‏ رنگ شده است. در قرآن کریم بارها از خانه، اقامت و مستقرشدن در یک فضای انسان‏ ساز به عنوان «سکینه» به معنی آنچه که به دل آرامش می ‏بخشد، یاد شده است.

1395/01/30

جستجو


 

هفتمین دوره انتخابات شورای مرکزی

گالری تصاویر

 


...سایر

حضورجناب آقای دکترحقی فام معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر، در هشتمین اجلاس سراسری گروه تخصصی برق

اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان، معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیرو مدیرعامل شرکت توزیع برق نواحی تهران بزرگ در هشتمین اجلاس سراسری گروه های تخصصی برق کشور که در ساختمان شورای مرکزی برگزارشد حضوریافتند.

هشتمین اجلاس سراسری گروه های تخصصی برق کشور برگزارشد

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، هشتمین اجلاس سراسری گروه های تخصصی برق کشور با حضور اعضای گروه تخصصی برق شورا و نمایندگان گروه تخصصی برق استان ها در روز دوشنبه مورخ 95/2/13در ساختمان شورای مرکزی تشکیل جلسه داد.

جلسه بازنگری در نظام نامه مالی و مالیاتی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، با توجه به تصمیم گرفته شده در جلسه مشترک اعضای کمیته مالی و مالیاتی و کارگروه منتخب شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان متشکل از روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانها و با حضور خزانه دار شورای مرکزی مورخ 1395/2/7مقررشد تا جلسه بازنگری در نظام نامه مالی و معاملاتی ساختمان استانها(پیشنهادی کمیته مالی و مالیاتی)با ملحوظ نمودن پیشنهادهای رسیده از سوی استان...

شهردار یزد خواستارگسترش نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان بر ساختمان های دولتی و اداری شد.

در نشست مشترک رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان با شهردار یزد آخرین تحولات ساخت و ساز در استان یزد مورد بررسی قرار گرفت.

مراسم بزرگداشت زاها حدید برگزارشد

مراسم بزرگداشت زاها حدید معمار برجسته عراقی بریتانیایی با مشارکت گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و قطب علمی دانشگاه تهران در سالن پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران و با حضور اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان و دانشجویان معماری برگزار شد.

...سایر

اطلاعیه ها

کمیسون ها

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

انتشارات

سال دوازدهم، 106، فروردین 1395، 80 صفحه

دسترسی سریع

پیام ها و بیانیه ها