پیام مهندس ترکان به مناسبت روز معمار ؛صدای معماران ایران در جهان امروز به گوش نمی رسد

مهندس ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، در پیامی فرا رسیدن سوم اردیبهشت ماه روز معمار را به اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان تبریک گفت .

1393/02/03

مهندس ترکان در گفت و گوی اختصاصی با ماهنامه طاق:مواظب باشيم عده اي به شرافت مهندسي ضربه نزنند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفتگو با خبرنگار ماهنامه طاق به تشریح دیدگاه ها و نظرات خود پرداخت. مهندس ترکان گفت : توصيه مي كنم از اين زنجيره مديريت كيفيت كه در دنياي صنعتي تجربه شده الگو بگيريم و آنرا بومي كنيم ؛ يعني رابطه بين بازرسي كيفيت، مهندس طراح، مجري اجراي طرح، بانك و بيمه را بايد از ديگران بياموزيم و بومي كنيم.

1393/01/31

مهندس ترکان در زاهدان اعلام کرد؛تغییر قانون در راستای افزایش کیفیت کار مهندسی است

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان گفت : تلاش برای تغییر قانون نظام مهندسی ساختمان در راستای افزایش کیفیت کار مهندسی است . وی با اشاره به انواع روش‌های اجرای پروژه‌های ساختمانی، از عدم به روز بودن روش‌های اجرایی ساخت در کشور انتقاد نمود و لزوم نگاه جهانی به مباحث مهندسی و اجرا را خواستار شد.

1393/01/30

عضو هیئت رئیسه سازمان تاکید کرد؛هدفمندی یارانه‌ها خانه را گران نمی‌کند

دکتر حمید بدیعی مشاور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان - در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها و تاثیر آن بر بازار مسکن تصریح کرد: اتفاقی که در سال‌های اخیر در بازار مسکن افتاده این است که تعداد زیادی خانه ساخته شده است؛ به طوری که این تولید خود نیز عامل رکود در بازار مسکن شده لذا آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تاثیر چندانی روی بازار...

1393/01/30

با حضور اعضای شورای مرکزی و روئسای استان ها ؛جلسه هم اندیشی و جلسه ۱۷۳ شورای مرکزی برگزار شد

جلسه هم اندیشی شورای مرکزی و روئسای استان ها در خصوص اصلاح قانون در نوبت صبح و جلسه 173 شورای مرکزی با حضور روئسای استان ها عصر دوشنبه بیست و پنجم ماه جاری در تهران برگزار شد .در این جلسه جزییات برگزاری اجلاس هفدهم هیات عمومی تشریح و بررسی شد .

1393/01/26

در گفتگوی اختصاصی عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی؛بیانیه "نه به یارانه مهندسان " تشریح شد

دکتر بدیعی عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر و خبر سراسری رادیو به تشریح بیانیه هئیت رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص حمایت از نه به یارانه نقدی پرداخت و گفت با حذف یارانه های نقدی زیرساخت های اقتصادی کشور تقویت و اشتغال زایی در کشور و به خصوص در جامعه مهندسی ساختمان افزایش و تقویت می شود .

1393/01/26

به میزبانی شورای مرکزی و در روزهای سوم و چهارم تیر ماه؛هفدهمین اجلاس هیات عمومی در تهران برگزار می شود

پس از بحث و بررسی محل برگزاری اجلاس هفدهم در جلسه 172 شورای مرکزی و محول شدن انتخاب محل میزبانی اجلاس از سوی اعضای شورای مرکزی به هیئت رئیسه شورا ، شورای مرکزی میزبان برگزاری هفدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان شد .

1393/01/24

بیانیه هیئت رئیسه شورای مرکزی در موضوع هدفمندی یارانه ها

هیئت رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با صدور بیانیه ای از عموم مردم شریف ، مهندسان عضو سازمان و سایر نظامات مهندسی ، اهل قلم، دانشگاهیان ، رسانه‏های عمومی و رسانه ملی خواست تا از اقدام " نــه به یــــــــــــارانه " و درخواست آنان از همه مسؤولین عزیز نسبت به تجدیدنظر در موضوع پرداخت یارانه حمایت نمایند.

1392/12/28
نسخه اندروید سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان


جستجو


 

گالری تصاویر

 

مناسبت ها

 

یادداشت ها

 

پیام ها و بیانیه ها

 

دسترسی سریع

 

نشریه شمس

سال یازدهم، 99، آذر و دی/1392، 112 صفحه
اشتراک نشریه شمس
 

...سایر

کتاب اجلاس هیات عمومی الکترونیکی ارائه می شود

کتاب هفدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان به صورت الکترونیکی در تیرماه سال جاری ارائه می شود .

آیین نامه بیمه کیفیت ساختمان تهیه می شود

عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان از تهیه آیین نامه اجرایی بیمه کیفیت ساختمان با همکاری وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

جایگاه معمار در اجتماع/ روز معمار روز زندگی

سوم اردیبهشت هرسال به بزرگداشت شیخ بهایی منجم ، عالم ، فیلسوف ، شاعر و معمار شهیر دوران صفویه اختصاص داده اند . سازمان یونسکو سال 2009 را به پاس خدمات وی به ستاره شناسی سال"نجوم و شیخ بهایی " نام گذاری کرد. عالمی که در مقوله کارهای معماری و شهرسازی جهت گیری روبه قبله اماکن اصفهان و تقسیم آب زاینده رود و طراحی حمام شیخ بهایی و منارجنبان رابه او نسبت میدهند.

مقررات جديد تشكيل صندوق‌‌هاي زمين‌ و ساختمان ابلاغ شد

وزير راه و شهرسازي كه در نشست هم انديشي با فعالان صنعت ساختمان، حمل ونقل و حرفه ورزان استان سيستان و بلوچستان سخن مي گفت از ابلاغ مقررات جديد تشكيل صندوق‌‌هاي زمين‌ و ساختمان خبر داد و اظهار اميدواري كرد كه از اين طريق بتوان از ظرفيت بازار سرمايه در تامين‌مالي مسكن استفاده كرد.

فراخوان موضوعات ترجیحی گروه و کمیسیون های استان ها

نایب رئیس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه ای به روئسای استان ها خواست تا پیشنهادات هیات رئیسه گروه های تخصصی هفت گانه و کمیسیون های استان ها در خصوص موضوعات ترجیهی جهت طرح در گردهمایی گروه های تخصصی و کمیسیون های اجلاس هفدهم هیات عمومی به شورای مرکزی ارائه شود .

حضور مهندس ترکان در جلسه هیئت مدیره سیستان و بلوچستان

شامگاه سه شنبه بیست و ششم ماه جاری در زاهدان جلسه هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان با حضور مهندس ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برگزار شد .

فراخوان عملکرد تخصصی استان ها

جداول تخصصی گزارش عملکرد استان ها جهت ارائه در هفدهیمن اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان ها ارائه شد.

یارانه نقدی باید به چرخه تولید بازگردد

دکتر حیمد بدیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره بیانیه هیات رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور اظهار کرد: براساس نظر اعضای شورا و روسای سازمان‌های استانی در جلسه‌ای که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد درباره هدفمندی‌ یارانه‌ها بیانیه‌ای صادر شده که در آن به سه محور اساسی پرداخته شده است.

فراخوان دریافت گزارش عملکرد استان ها + دانلود جداول

نایب رئیس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان در نامه ای به روئسای استان ها خواست ؛ نظر به برگزاری هفدهمین اجلاس هیات عمومی ، عملکرد گروه و کمیسیون های استان ها را تا تاریخ بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری به دبیرخانه برگزاری اجلاس هیات عمومی ارسال نمایند .

جلسه هم اندیشی شورای مرکزی برگزار شد

جلسه هم اندیشی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و روئسای استان ها در خصوص اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان چهارشنبه بیست فروردین 1393 در تهران برگزار شد.

حمایت اعضاءهیأت مدیره استان ها از "نه به یارانه"

در راستای همراهی و مساعدت و پذيرش پيشنهاد رياست جمهوری در "نه" گفتن به دريافت يارانه نقدی، اعضای هيات مديره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان تهران ، اصفهان و سیستان و بلوچستان انصراف خود را از دریافت یارانه نقدی اعلام نمودند .

...سایر

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه تخصصی شمس

علاقه مندان به اشتراك ماهنامه شمس مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 000/360ريال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

گزارش چند رسانه ای