نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص مبحث دوم مقرارت ملی ساختمان

همانگونه که مستحضر هستید، پیش‏ نویس مبحث دوم مقررات ملی ساختمان با اظهارنظرهای زیادی ازسوی جامعه مهندسی و نهادهای مرتبط با ساخت و ساز همراه بوده است که در این خصوص یادآوری چند موضوع ضروری بنظر می‏ رسد:

1394/12/19

سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1395 هجری شمسی، با تبریک سال نو و عید نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان بخصوص خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، و با گرامیداشت یاد شهیدان و امام بزرگوار، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

1395/01/02

رئیس نظام مهندسی ساختمان در همایش ملی «معماری، نظام مهندسی و افق های پیش رو» تاکید کرد؛جامعه مهندسی در رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بدون گذشت رفتار کنند

دکتر اکبر ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بر رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی در نظام ساخت و ساز و مسئولیت سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان بر اجراء آن تاکید کرد و گفت: از جامعه مهندسی تقاضا می کنم در رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بدون گذشت و اغماض رفتار کنند.

1395/02/04

پیام دکتر اکبرترکان به مناسبت روز معمار

سوم اردیبهشت‏ ماه که به مناسبت بزرگداشت مقام دانشمند فرهیخته شیخ بهایی به روز معمار نامگذاری شده‏ است فرصتی است برای اندیشیدن به نقش و جایگاه فرهنگ‏ساز معماری در گذشته و تأمل در عواملی که در معماری امروز ما کم‏ رنگ شده است. در قرآن کریم بارها از خانه، اقامت و مستقرشدن در یک فضای انسان‏ ساز به عنوان «سکینه» به معنی آنچه که به دل آرامش می ‏بخشد، یاد شده است.

1395/01/30

جستجو


 

هفتمین دوره انتخابات شورای مرکزی

گالری تصاویر

 


...سایر

جلسه گروه تخصصي شهرسازي شوراي مركزي ويژه اجلاس نوزدهم هيأت عمومي برگزار شد

جلسه گروه تخصصي شهرسازي ويژه اجلاس نوزدهم هيأت عمومي روز سه شنبه 95/3/4 از ساعت 9 الي 12 در محل شوراي مركزي تشكيل و پيرامون مباحث دستور جلسه شامل مبحث 25 مقررات ملي ساختمان، استفاده از خدمات مهندسان شهرسازي جهت نظارت بر اجرايي شدن ضوابط و مقررات شهرسازي، بررسي چگونگي اجرايي شدن صلاحيت مهندسان شهرساز و پيشنهاد صلاحيت هاي جديد شهرسازي بحث و بررسي و در پايان گزارش عملكرد گروه هاي تخصصي شهرسازي...

پیام تسلیت دکتر ترکان به مسعود سلطانی فر

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در پیامی درگذشت والده گرامی مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به وی تسلیت گفت.

پنجاه و سومین جلسه گروه تخصصی شهرسازی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، پنجاه وسومین جلسه گروه تخصصی شهرسازی در ساختمان شورای مرکزی برگزار شد.

جلسه کمیسیون انرژی،استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی ویژه اجلاس نوزدهم هیات عمومی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، جلسه کمیسیون انرژی،استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی ویژه اجلاس نوزدهم هیات عمومی در روز دوشنبه مورخ 95/3/3 از ساعت14 الی 17 با حضور 34 تن از اعضای کمیسیون انرژی و هیات مدیره استانهای سراسر کشور در ساختمان شورای مرکزی برگزارشد.

جلسه گروه تخصصی معماری شورا ی مرکزی ویژه اجلاس نوزدهم هیات عمومی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، جلسه گروه تخصصی معماری شورای مرکزی ویژه اجلاس نوزدهم هیات عمومی در روز دوشنبه مورخ 95/3/3 از ساعت9 الی 13 با حضور 34 تن از اعضای گروه تخصصی معماری و هیات مدیره استانهای سراسر کشور در ساختمان شورای مرکزی برگزارشد.

...سایر

اطلاعیه ها

کمیسون ها

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

انتشارات

سال دوازدهم، 106، فروردین 1395، 80 صفحه

دسترسی سریع

پیام ها و بیانیه ها