irceo.net

عضو هیات رییسه شورای مرکزی مطرح نمود: سازمان نظام مهندسی خودگردان و توانمند است و بدون وابستگی به اعتبارات دولتی اهداف خود را انجام می دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی رئیس سازمان نظام مهندسی استان خراسان شمالی در مجمع عمومی نوبت دوم سازمان که 19 اسفندبرگزارشد اظهارداشت: سازمان دارای برنامه های ارزشی بسیاری است و باید از این برنامه ها در جهت استقلال سازمان و تعالی مهندسی استفاه شود و مدیریت برنامه ها نیز باید به این سمت سوق پیدا کند.

مهندس«علی اکبر رمضانی» با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع در دستور کار نظام مهندسی ساختمان است افزود سعی بر این بوده تا از بازخوردهایی که در این باره از مهندسان گرفته می شود در دستور کار و اصلاح اداری و اجرایی سازمان مورد استفاده قرار گیرد.

این مقام مسئول اخبار و گزارش های منتشر شده در رسانه ها را موجب جلب توجه افکار عمومی و مسئولان استانی و ملی دانست و بیان نمود می توان از فرصت پیش آمده و شخصیتی که در رسانه ها از سازمان نظام مهندسی شکل گرفته برای ماندگاری و استقلال سازمان و تثبیت جایگاه مهندسان بهره برد زیرا تاکنون سازمان نظام مهندسی ساختمان را جزئی از بدنه یک مجموعه می دانستند و کارکرد سازمان در افکار عمومی هم در این مسیر رقم می خورد در حالی که حتی بدنه سازمان ارکان کاملا مستقلی دارد، و سعی بر این بوده در راستای اهداف کلان کشور انجام وظیفه کند.

عالی ترین مقام ناظر بر ساخت بنا در استان با بیان این که مسئولان حاکمیتی و سازمان های مردم نهاد در حال تقویت پایگاه های مردمی خود هستند، اضافه کرد: این امر می تواند نقطه قوتی برای سازمان باشد زیرا سازمان با جمعیت ۵۰۰ هزار نفری در کشور کار می کند و که می تواند خدماتی را به مردم ارائه کند که ماندگار است.

وی با اشاره به این که سازمان نظام مهندسی ساختمان به طور مستقیم با آسایش و کیفیت زندگی مردم در ارتباط است، ادامه داد: لازمه تحقق این مهم اعتقاد و اعتماد مهندسان است چرا که سازمان نظام مهندسی خودگردان بوده و توانمند است و بدون وابستگی به اعتبارات دولتی سعی می کند اهداف قانونی خود را دنبال کند.

وی با بیان این که اعضای سازمان خود را جزئی از مردم می دانند و برای خدمت رسانی به مردم بسیار موثر عمل کرده اند خاطر نشان کرد: به نحوی که وجود سازمان نظام مهندسی بسیاری از نیازهای مردم را مرتفع نموده است.

وی افزود: امروز نیاز به همدلی و اعتماد داریم تا بتوانیم در راستای استقلال سازمان که نقطه عطفی در جامعه است گامهای مؤثری برداریم و اعتلای مهندسی را در دستور کار قرار دهیم.

در ادامه و پس از انتخاب هیأت رئیسه مهندس کلابی خزانه دار سازمان نسبت به ارائه گزارش مالی و بندهای پیشنهادی درآمد و هزینه سال ۹۷ سازمان اقدام نمودند .

به گزارش روابط عمومی خراسان شمالی بودجه سال ۹۷ و سایر پیشنهادات هیأت مدیره بویژه بند مرتبط با اجرای ماده ٣٧ قانون نظام مهندسی ساختمان (تعیین و اخذ سهم سازمان از ارائه خدمات مهندسی) مطابق دستور جلسه مجمع با اکثریت قاطع به تصویب مجمع عمومی سازمان استان خراسان شمالی رسید.