irceo.net

مهندس شهرام کوسه غراوی : رشد ۵ برابری قیمت مسکن به نسبت تورم

مهندس شهرام کوسه غراوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمار اعلامی از سوی دولت در خصوص ثابت نگه داشتن نرخ تورم در بازه 8 درصد، گفت: وضعیت فعلی بازار رقم تورم را بیش از ارقام اعلامی از سوی دولت نشان می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حباب قیمت مسکن به بزرگ ترین حد خود در چند سال اخیر رسیده است، افزود: متاسفانه نرخ مسکن 5 برابر نرخ تورم شاید هم بیشتر با افزایش قیمت مواجه شده است.

گرانی مسکن فشار مضاعفی بر خانوارها تحمیل کرده است

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه گرانی مسکن فشار مضاعفی بر خانوارها تحمیل کرده است، تصریح کرد: روند قیمت مسکن در چند ماه اخیر نشان می دهد که در برخی مناطق کلانشهرها رشد بیش از 3 میلیون تومانی در هر متر واحد مسکونی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه افزایش 25 الی 30 درصدی نرخ مسکن در ماه های اخیر زنگ هشداری برای خانه دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه است، گفت: دولت باید با سیاست های حمایتی ضمن جلوگیری از بزرگ تر شدن حباب قیمت مسکن روند نزولی نرخ در این حوزه را پیگیری کند.

نرخ تورم موجود در بطن جامعه با نرخ اعلامی مسئولان متفاوت است

کوسه غراوی با تاکید بر اینکه دولت باید به جای ارایه آمار در خصوص نرخ تورم بطن جامعه را برای ارزیابی این موضوع در نظر بگیرد، افزود: مسلما در ماه های اخیر گرانی ها کاهش قدرت خرید مردم در بسیاری از حوزه ها را رقم زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس بارها در خصوص کمک به دولت در راستای ساماندهی بازار مسکن اعلام آمادگی کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ادامه روند فعلی در بازار مسکن به صلاح نیست زیرا با بزرگ شدن حباب قیمت ها امکان بازگشت به نرخ های قبل از تورم وجود نخواهد داشت