irceo.net

انتظار شورای مرکزی نظام مهندسی کشور از آقای وزیر: تفویض اختیارات وزیر در حوزه اجرایی انتخابات به شورای مرکزی واگذار شود

دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور سه‌شنبه٢٢خرداد در محل شورای مرکزی با حضور اعضا، مشاوران و رییس برگزارشد.

 

فرج الله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در پایان این جلسه از اهم مباحث طرح شده و تصمیمات گرفته شده دراین جلسه شوراخبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جلسه امروز شورای مرکزی تصمیماتی از جمله درباره تعیین حق عضویت و نیز نحوه انتخابات استان‌ها گرفته شد.

رجبی درباره حق عضویت اعضا گفت: در این جلسه شورا تصویب شد که سرانه حق عضویت مهندسان  در هریک از سازمان‌های نظام مهندسی کشوربا نظر به شرایط اقتصادی فعلی و نیز شرایط اقتصادی شخصی مهندسان عضو سازمان نسبت به سال گذشته و برای سومین سال پیاپی ثابت بماند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین درباره نحوه انتخابات استان‌ها  گفت: اختیار اجرایی و نظارت بر انتخابات، طبق آیین‌نامه برعهده وزارت راه و شهرسازی است؛ در جلسه ٢٢٨ شورای مرکزی پیشنهاد شد از سوی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور از وزیر  راه وشهرسازی درخواست شود تا اختیارات خود در حوزه اجرایی انتخابات را به شورای مرکزی واگذارکند یا این که انتخاب اعضای اجرایی انتخابات را به این شورای مرکزی واگذارد.

 

هم‌چنین دکتر جواهری، دبیر اجرایی شورای مرکزی درپایان این نشست به خبرنگار روابط عمومی شورای مرکزی گفت:

من در این جلسه از تشکیل دو نوبت نشست کمیته مشترک وزارت راه و شهرسازی و شورای مرکزی نظام مهندسی کشور گزارش مختصری به اعضا دادم؛ این دو جلسه یکی در محل وزارت‌خانه و دیگری در محل شورای مرکزی ظرف یک ماه گذشته و از زمان آغاز به کار این کمیته تاکنون برگزار شده که خوشبختانه مذاکرات امیدبخش و مفید بود.

جواهری هم‌چنین درباره انتخاب خزانه‌دار در این جلسه شورا اظهار کرد:

خزانه‌دار شورای مرکزی با شیوه رأی‌گیری انتخاب شد و  مهندس امراللهی از همکاران آذربایجان غربی، دارای مهندسی برق به عنوان خزانه‌دارجدید شورای مرکزی انتخاب شد؛

ضمنا از زحمات خزانه‌دار پیشین، جناب آقای مهندس قناعت هم تقدیر و تشکر شد.

دکتر جواهری در ادامه در خصوص بحث روی ماده٢٧ دراین جلسه گفت:

در گذشته پیشنهادی به شورا داده شده بود که چون  در برخی نقاط کشور انجمن‌های  کارشناسان ماده٢٧ تشکیل شده 

لازم است که در تهران نیز کانون انجمن‌های کارشناسان رسمی ماده ٢٧ تشکیل شود و به دنبال آن شورای مرکزی از تشکیل این کانون حمایت مادی ومعنوی کند و در توسعه و تشویق عملکرد آن نقش موثر داشت باشد که روی این موضوع هم  مذاکره شد.


ضمنا موضوع بودجه و بحث درباره آن به جلسه هفته بعد شورای مرکزی موکول شد.