irceo.net

رشد چهار برابری صدور پروانه ساختمان در خراسان رضوی

رشد چهار برابری صدور پروانه ساختمان در خراسان رضوی
صدور پروانه های ساخت در خراسان رضوی با روان سازی کارها در سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان از رشد ۳۲۰ درصدی برخوردار شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، مهندس محمدحسین شرکا میگوید: برابر آمار موجود سالانه سال سه میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع پروانه ساخت در این استان صادر می شد که با اقدامات انجام شده این رقم اکنون به ۱۱ میلیون متر مربع در سال رسیده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی افزود: این اقدامات نقش مهمی در تکریم و پاسخگویی به مردم، کارآفرینی و اشتغالزایی مهندسان دارد.
وی اظهار داشت: هم اکنون ۳۷ هزار و ۵۰۰ مهندس در رشته های مختلف عضو سازمان  نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی هستند و به دنبال آن هستیم که تا یکسال آینده این سازمان را به یک سازمان پیشرفته و مدرن ارتقا دهیم.
وی با اشاره به اقداماتی که از سال گذشته تاکنون در حوزه ارتقای خدمات رسانی به مردم انجام شده است گفت: انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان ثبت اسناد، شهرداری و نظام مهندسی با هدف حذف موازی کاری از جمله اقدامات مثبت در این زمینه است.
وی افزود: انعقاد تفاهم نامه برای انجام تمام بازرسی های مربوط به گاز و آب توسط مهندسان سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی از دیگر اقدامات انجام شده است که در آینده نزدیک بازرسی های برق نیز توسط مهندسان  عضو سازمان انجام خواهد شد و این اقدام نقش مهمی در اشتغالزایی و بهبود نظارت و بازرسی ها  دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی اظهار داشت: قرارداد با بنیاد نخبگان با هدف شناسایی مهندسان نخبه و در راستای اشتغالزایی، آزاد سازی ۴۰۰ میلیارد ریال حق بلوکه شده کارکنان در بانک مسکن و بازگرداندن آن به ۹ هزار و ۵۰۰ نفر، روان سازی کارها و برون سپاری امور از طریق ۱۵۰ شرکت دست اندرکار و الکترونیکی کردن کارتابل همه مهندسان از دیگر امور انجام شده در این استان می باشد. 
وی با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: زبان به حق، عمل به صحت و جسارت از رسالت های یک خبرنگار است که امیدواریم اصحاب رسانه در این مسیر گام بردارند و مسئولان هم  از پاسخگویی به خبرنگاران دریغ نکنند.