irceo.net

تشکیل تیم های مهندسان ارزیاب برای برآورد خسارات سنگین سیل استان سیستان و بلوچستان

تشکیل تیم های مهندسان  ارزیاب برای  برآورد خسارات سنگین سیل استان سیستان و بلوچستان 

به دنبال وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، ارتباط زمینی با ۵۰۰ روستا همچنان قطع است.

 دکتر نرماشیری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان در گفتگوی تلفنی با روابط عمومی شورای مرکزی گفت: در این حادثه اخیر سیل، حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده، شبکه برق ۱۲۰ روستا قطع و شبکه آب یکصد روستا از مدار خارج شده است.
 به گفته وی شبکه ارتباط تلفنی با روستاها و برخی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان هنوز قطع است و  علاوه بر مناطق مسکونی، آسیب های جدی به بخش‌های کشاورزی ، باغداری و دامداری نیز وارد شده است.
 نرماشیری با انتقاد از نحوه انعکاس خبرهای مربوط به خرابی های سیل در رسانه‌ها گفت: آنچه در اینجا مشاهده می شود و وضعیت موجود تفاوت اساسی با آنچه در رسانه‌ها منعکس شده دارد و لازم است نسبت به جبران خسارت ها و کمک رسانی به مردم اقدامات جدی‌تری صورت گیرد .
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان از تشکیل  تیم های ارزیابی متشکل از مهندسان عضو سازمان برای برآورد خسارت‌ها خبرداد و گفت: به محض برقراری ارتباط با روستاها تیم های ارزیاب سازمان از این مناطق گزارشهای کامل تهیه و برای اقدامات بعدی جمع بندی خواهد شد.
وی با تشکر از سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان های مختلف که آمادگی خود را برای ارسال کمک‌ها  اعلام داشته‌اند گفت: ما در این زمینه در حال هماهنگی با شورای مرکزی برای اعلام شماره حساب و نیز جمع آوری کمک‌های غیرنقدی و گرمایشی و مواد غذایی از استان های مختلف هستیم و در این زمینه به یاری جمعیت هلال احمر استان شتافته ایم.