مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی مطرح نمود: نیازهای مردم به اعتلای مهندسی گره خورده است.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ -  ۱۳:۱۰ تعداد بازدید: 459

نیازهای مردم به اعتلای مهندسی گره خورده است

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با بیان این مطلب در جشن بزرگ روز مهندسی که برای پاسداشت روز مهندس برگزار شده بود، گفت: مهندسان مسائل و مشکلات را بهتر شناسایی و تحلیل کرده و با تبدیل مسائل به فرمول از آن برای حل مسائل استفاده می کنند.

مهندس«علی اکبر رمضانی» ذهن مهندسان را ذهنی تحلیل گر برشمرد و اظهارکرد: به دنبال شناسایی و برنامه ریزی برای نیازهای مهندسان هستیم، برنامه هایی برای اعتلای گام های مهندسی تدوین شده است چرا که نیازهای مردم به ارتقاء و اعتلای مهندسی گره خورده است.

وی با بیان این که حدود ۴ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هستند و خدماتی را به مردم ارائه می دهند بنابراین باید بازخورد این خدمات را نیز از مردم دریافت کنند، اظهارکرد: زلزله اردیبهشت سال جاری آزمونی برای مهندسان استان بود و خوشبختانه جامعه مهندسان در بخش سازه ای عملکرد بسیار خوبی را ارائه دادند به نحوی که در این زلزله خسارت سازه ای گزارش نشد.

این مقام مسئول با بیان این که زلزله اردیبهشت موجب ارتقاء خدمات مهندسان شد، افزود: عوائد این ارتقاء در آینده نصیب شهروندان استان خواهد شد.

عالی ترین مقام نظارتی برساخت بنا در استان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امروزه صنعت ساختمان دارای پیچیدگی های زیادی است، اعلام کرد: نگاه به ساختمان به عنوان یک نقشه خام و یک چهار دیواری نگاهی اشتباه است زیرا نیازهای زندگی کنونی با نیازهای گذشته که ساختمان را اسکلت و دیوار می دانستند متفاوت است.

وی با بیان این که پیچیدگی های ساخت متناسب با نیازهای زندگی رشد کرده است، اضافه کرد: انتظار مردم فراتر از انتظارات چند دهه گذشته است، بنابراین مهندسان باید به، بروز رسانی دانش وبازخورد عملکرد در جامعه توجه بیشتری داشته باشند و بتوانند نیازهای به حق مردم را در قالب طرح های بالادستی در شهر اجرایی کنند.

وی ادامه داد: پنجم اسفند در تقویم کشور به عنوان روز مهندسی ثبت شده است و هر سال سازمان نظام مهندسی برای بزرگداشت مقام مهندس به برگزاری جشنی برای روز مهندسی اقدام می کند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :