مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

انتظار شورای مرکزی نظام مهندسی کشور از آقای وزیر: تفویض اختیارات وزیر در حوزه اجرایی انتخابات به شورای مرکزی واگذار شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ -  ۰۸:۰۰ تعداد بازدید: 174

دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای مرکزی سازماننظام مهندسی کشور سه‌شنبه٢٢خرداد در محل شورای مرکزی با حضور اعضا، مشاوران و رییسبرگزارشد.

 

فرج الله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمانکشور در پایان این جلسه از اهم مباحث طرح شده و تصمیمات گرفته شده دراین جلسه شوراخبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمانکشور در جلسه امروز شورای مرکزی تصمیماتی از جمله درباره تعیین حق عضویت و نیز نحوهانتخابات استان‌ها گرفته شد.

رجبی درباره حق عضویت اعضا گفت: در این جلسه شوراتصویب شد که سرانه حق عضویت مهندسان گرامی در هریک از سازمان‌های نظام مهندسی کشوردر نظر به شرایط اقتصادی فعلی و نیز شرایط اقتصادی شخصی مهندسان عضو سازمان نسبت بهسال گذشته و برای سومین سال پیاپی ثابت بماند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین دربارهنحوه انتخابات استان‌ها  گفت: اختیار اجراییو نظارت بر انتخابات، طبق آیین‌نامه برعهده وزارت راه و شهرسازی است؛ در جلسه ٢٢٨ شورایمرکزی پیشنهاد شد از سوی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور از وزیر محترم راه وشهرسازی درخواست شود تا اختیارات خود در حوزه اجرایی انتخابات را به شورای مرکزی واگذارکند یا این که انتخاب اعضای اجرایی انتخابات را به این شورای مرکزی واگذارد.

 

هم‌چنین دکتر جواهری، دبیر اجرایی شورای مرکزی درپایان این نشست به خبرنگار روابط عمومی شورای مرکزی گفت:

من در این جلسه از تشکیل دو نوبت نشست کمیته مشترکوزارت راه و شهرسازی و شورای مرکزی نظام مهندسی کشور گزارش مختصری به اعضا دادم؛ ایندو جلسه یکی در محل وزارت‌خانه و دیگری در محل شورای مرکزی ظرف یک ماه گذشته و از زمانآغاز به کار این کمیته تاکنون برگزار شده که خوشبختانه فضای مذاکرات و سمت و سوی آنامیدبخش و مفید بوده است.

جواهری هم‌چنین درباره انتخاب خزانه‌دار در اینجلسه شورا اظهار کرد:

خزانه‌دار شورای مرکزی با شیوه رأی‌گیری انتخابشد و آقای مهندس امراللهی از همکاران آذربایجان غربی، دارای مهندسی برق به عنوان خزانه‌دارجدید شورای مرکزی انتخاب شد؛

ضمنا از زحمات خزانه‌دار پیشین، جناب آقای مهندسقناعت هم تقدیر و تشکر شد.

دکتر جواهری در ادامه در خصوص بحث روی ماده٢٧ دراین جلسه گفت:

در گذشته پیشنهادی به شورا داده شده بود که چوندر برخی نقاط کشور انجمن‌های  کارشناسان ماده٢٧ تشکیل شده

لازم است که در تهران نیز کانون انجمن‌های کارشناسانرسمی ماده ٢٧ تشکیل شود و به دنبال آن شورای مرکزی از تشکیل این کانون حمایت مادی ومعنوی کند و در توسعه و تشویق عملکرد آن نقش موثر داشته باشد که روی این موضوع هم قدریمذاکره شد.

ضمنا موضوع بودجه و بحث درباره آن به جلسه هفتهبعد شورای مرکزی موکول شد.

 

این جلسه پس از ٣ ساعت بحث و گفتگو پایان یافت.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :