گفت‌وگو با دكترطاهره نصر/اجلاس بيست و يكم محلي براي تبادل انديشه در دفاع از حقوق سازمان نظام مهندسي

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ -  ۱۸:۴۸ تعداد بازدید: 298

 

طاهره نصر رئیس گروه تخصصی معماری و نائب رئیس کمیسیون انرژی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اظهارکرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان سازمانی است که در عرض دو دهه توانسته خدمات ویژه‌ای را در عرصه ساخت‌وساز کشور به انجام رساند. وی معتقد است اجلاس بیست و یکم بهترین رویداد برای تبادل اندیشه برای سازمانی است که نیاز به دفاع دارد. گفت‌وگوی روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با وی را می‌خوانید.

- کم‌تر از یک ماه به اجلاس شورای مرکزی نظام مهندسی مانده و این اجلاس برای جامعه مهندسان اتفاقی مهم محسوب می‌شود و تصمیم‌هایی که دراین اجلاس گرفته خواهد شد درروند کاری مهندسان کشور مؤثر خواهد بود؛ اولویت‌های این اجلاس چه باید باشد؟ 

با توجه به ضرورت ایجاد نگاه حرفه‌ای برای سازمان نظام مهندسی ساختمان (و نه فقط از نگاه صنفی)، موارد قطعنامه نهایی اجلاس بیستم باید دراجلاس پی‌گیری و مطرح شود .
هم‌چنین با توجه به بخشنامه وزارت راه وشهرسازی مبنی برتعارض منافع، جایگاه حرفه مند سازمان نظام مهندسی ساختمان باید مدنظرقرارگیرد . تصمیم‌گیری برای چگونگی ادامه راه نیز به شور گذاشته شود.

بنظر شما این اجلاس از چه جهت برای جامعه مهندسان دارای اهمیت است؟
از آن‌جا که این اجلاس با حضور مسئولان کشوری از جمله وزیر و معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی و هم‌چنین نمایندگان اجرایی استان‌های مختلف کشور از جمله استانداری، شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و نیز اعضای هیأت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور و شورای مرکزی، برگزار می‌شود، می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب و تدبیر لازم از فرصت حضور یک‌باره افراد در جهت اعتلای مهندسی ساختمان در کشور باشیم. 
آیا می‌توان انتظار اجلاسی متفاوت را دراجلاس بیست و یکم داشت؟  
با توجه به بخشنامه‌های وزارت راه  وشهرسازی، این اجلاس را می‌توان محلی برای تبادل اندیشه برای دفاع از حقوق سازمان نظام مهندسی ساختمان دانست. هم‌چنین با توجه به انتخابات هشتمین دوره هیأت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، می‌توان این اجلاس را برای تبادل اندیشه در جهت اعتلای سازمان‌ها دانست.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :