سازمان نظام مهندسی ساختمان در دو دهه گذشته عملکرد خوب و سازنده ای داشته است

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ -  ۱۴:۲۰ تعداد بازدید: 218

دکتر محمدرضا جواهری دبیر اجرایی شورای مرکزی، خدمات سازمان نظام مهندسی ساختمان   در دو دهه گذشته را بسیار خوب و چشمگیر توصیف کرد
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، وی که به عنوان منتخب هشتمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان در دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی در مراسم معارفه هیئت مدیره جدید سخن می گفت، به تشریح پیشرفت روند ساخت و ساز طی سال های پس از تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان پرداخت و خدمات این سازمان را در اجرای مقررات ملی ساختمان و اصلاح الگوی ساخت ستود. وی با اذعان به ضرورت رفع پاره ای اشکالات و معایب درون سازمانی، از همه دستگاه های همراه برای مشارکت در حل معضل ساخت و سازهای خلاف قانون دعوت کرد.
دبیر اجرایی شورای مرکزی افزود: این که ما مطرح کنیم که اعتماد مردم به نظام مهندسی چگونه است و صرفاً سازمان را پاسخگو بدانیم که چرا ساخت و سازها با تخلفات زیاد روبروست، حق مطلب ادا نمی شود. اگر بپذیریم که سازمان نظام مهندسی به عنوان بزرگترین نهاد تخصصی غیردولتی باید فعال باشد و فعالیت آن همه جانبه باشد، می توان مطمئن بود که روز به روز وضعیت بهتر از این خواهد شد.
جواهری تفتی ابراز عقیده کرد: ما اشکالات درون سازمانی خود را می دانیم و به آن اشرافیت داریم و باید به کمک هم حل کنیم لیکن از مشکلات برون سازمانی که جدی هم هست نباید غافل بشویم و به هیچ وجه هیئت‌مدیره های سازمان های استان ها به تنهایی نمی توانند آن ها را حل کنند. بلکه دستگاه‌هایی که در حوزه ساخت و ساز دخیل هستند باید موضوع تخلفات ساختمانی را جدی بگیرند و در حوزه مسئولیتشان با اولویت با آن برخورد کنند تا موضوع حل شود. 
وی وضعیت زلزله اخیر کرمانشاه را یادآور شد و گفت: ساخت و سازهایی که تحت نظارت مهندسان سازمان انجام شده و مقررات ملی در مورد آنها اجرا گردیده کمترین آسیب ها و تلفات را داشته اند که نباید به این راحتی از این موضوع بگذریم. اما یکسری ساختمان هایی هست که زیر سیستم نظارتی نظام مهندسی قرار ندارد و طبعاً ما نمی‌توانیم پاسخگوی آنها باشیم. باید دستگاه‌هایی پاسخگو باشند که چرا اساساً اینها خارج از سیستم نظام مهندسی در حال ساخت است.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :