کیفیت زیست محیطی و مسائل ترافیکی، اولویت مشکل مردم در کلانشهرها

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ -  ۱۱:۴۰ تعداد بازدید: 145

در نشست گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی که روز سه شنبه 23 آبان برگزار شد، تعیین مبانی قیمت گذاری خدمات مهندسی ترافیک در مواردی چون عارضه سنجی ساختمان ها ، تعیین دسترسی های داخل و خارج ساختمان ها و ایمنی محدوده کارگاه های ساختمانی صورت  گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی در این جلسه که دکتر قناعت عضو شورای مرکزی نیز حضور داشت پیشنهاد شد مبحث الزامات ترافیکی ساختمان ها که کلیات آن در شورای تدوین مقررات ملی ساختمان تایید شده است توسط شورای مرکزی به وزارتخانه ارسال و تصویب و ابلاغ آن از وزیر راه و شهرسازی در خواست گردد.
در همین ارتباط مهندس محمدی نژاد عضو مدعو گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی در گفتگو با روابط عمومی شورای مرکزی درباره نقش خدمات مهندسی ترافیک در ساختمان ها اظهار داشت: برای ساختمان های مسکونی و اماکن عمومی ازجهت تامین پارکینگ مناسب و راه های دسترسی باید از ابتدا تدابیر درستی اندیشیده شود. مضافاً اینکه در مورد برخی ساختمان ها و یا راسته بازارها علاوه بر موارد یاد شده باید برای شبکه های معابر اطراف آنها که ترافیک شان متاثر از آن مجموعه هاست طراحی لازم صورت پذیرد.
این کارشناس ارشد ترافیک و عضو گروه تخصصی نظام مهندسی تهران با اشاره به اینکه اولویت مشکل شهروندان به ویژه در کلانشهرهایی چون تهران کیفیت زیست محیطی و مسائل ترافیکی است، خاطرنشان کرد: در عمده موارد مسائل زیست محیطی چون آلودگی هوا و آلودگی های صوتی نیز ناشی از ترافیک است که تا به حال به خاطر کم توجهی به بخش ترافیک در مباحث22 گانه مقررات ملی ساختمان، زمان را برای پیشگیری و حل مشکل شهروندان از دست داده ایم و بایستی در اصلاح و تصویب و ابلاغ الزامات ترافیکی تسریع به عمل آید.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :