آمادگی و دعوت شورای مرکزی سازمان برای رسیدگی به مناطق زلزله زده

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ -  ۰۹:۵۲ تعداد بازدید: 225در پی زلزله شب گذشته استان کرمانشاه، دبیر اجرایی شورای مرکزی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه برای تلاش مجدانه در جهت رسیدگی و مشارکت در امور بازسازی منطقه دعوت کرد. 
متن نامه دکتر محمدرضا جواهری خطاب به رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه چنین است:
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر شرفی ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
با اهداء سلام
دریافت خبر وقوع زلزله شدید شب گذشته در استان کرمانشاه، موجب تاسف همگان گردید. این حادثه و تقارن آن با اولین سالگرد زلزله سال گذشته نشاندهنده اهمیت آمادگی برای رویارویی با پیامدهای این گونه حوادث و مهمتر از آن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در جهت کاهش خسارات انسانی و مالی است.
گزارش های دریافتی اولیه، خوشبختانه حکایتگر آن است که حادثه شب گذشته با وجود تمرکز بر همان نقاط آسیب دیده قبلی، نه تنها تلفات جانی در بر نداشته، که صدمات و خسارات آن نسبت به موارد مشابه، اندک بوده است.
این روند نشانه توفیق بزرگی برای متولیان بازسازی مناطق زلزله زده و در راس آنها سازمان نظام مهندسی ساختمان است که با نظارت دقیق بر این روند، نمونه موفقی از پیاده سازی مقررات ملی ساختمان و تحقق ساخت و ساز فنی-تخصصی را ارائه کرده است.
اینجانب که خود توفیق بازدید از روند بازسازی و ملاحظه عملکرد آن سازمان در طول یکسال گذشته را داشته ام، خرسندم که سازمان با وجود مشکلات عدیده ای که در این مدت با آن روبه رو بوده به نحو شایسته از عهده این مهم برآمده و در آزمون زلزله شب گذشته سربلند بوده است.
با این وجود لازم است در جهت رسیدگی به حادثه اخیر نیز جنابعالی در تعامل سازنده با سایر دستگاه های استانی و همکاری هیئت مدیره محترم و مشارکت مهندسان سخت کوش آن استان نهایت همت و تلاش خود را در جهت ایفای رسالت سنگین سازمان در امور طراحی، نظارت و اجرا در آن منطقه به کار گیرید. 
شورای مرکزی سازمان حمایت و مساعدت خود را نسبت به اقدامات موثر آن سازمان اعلام و از سازمان های نظام مهندسی ساختمان سایر استان ها به ویژه استان های همجوار برای همکاری و معاضدت و تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در این فصل سرد سال دعوت می نماید. 
محمدرضا جواهری تفتی
دبیر اجرایی شورای مرکزی

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :