تقدیر از دو پیشکسوت معماری در مشهد مقدس به انگیزه روز معمار

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ -  ۲۳:۳۱ تعداد بازدید: 205

تقدیر از دو پیشکسوت معماری در مشهد مقدس به انگیزه روز معمار
 
در پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد به انگیزه روز معمار از مهندس نظافت و مهندس رضوانی دو پیشکسوت معماری شهر مشهد مقدس در حوزه تدریس و کار حرفه‌ای تقدیر شد.
در این جلسه رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید بر لزوم راه اندازی «خانه گفتمان معماری و شهرسازی» در مشهد مقدس به این موارد اشاره نمود:
مشهد مقدس به واسطه برکت حضور خورشید هشتم امامت، حضرت رضا علیه السلام؛ و با توجه به حضور زائران و عاشقان آن حضرت، ناگزیر از مهیا بودن و توانمندی و پویایی در پاسخگویی های شهری و شهروندی در تمام گستره های شهر ، از محیط زیست تا حمل و نقل و اقتصاد و ارائه خدمات شهروندی است.
 دکتر مهدی نیا اضافه کرد: ضروری است برای دست یافتن به یک «کلانشهر قرن بیست و یکم» و براساس نیازمندی های تولید معماری، ضوابط بلندمرتبه سازی در شهر مشهد از پس سال ها سردرگمی و تشکیک بیرون آمده و در قالب سندی جامع و مدون و مشخص، بر پایه وحدت رویه ای شفاف و روشن و با عملکردی کارآمد و پویا و روان به کلیه حوزه های معماری و شهرسازی و جامعه تولید ساختمان در"سال رونق تولید" ابلاغ گردد.
در این راستا ضروری است تا هرچه سریعتر فرهنگ گفتگو و تبادل نظر و “خانه گفتمان معماری و شهرسازی"، به همت مدیریت شهری برپا شود. چرا که شهر رضوی شایسته ترین شهر برای داشتن معماری هایی مبتنی بر هویت معماری اسلامی است که همواره ، ریشه در گذشته و نگاه به آینده داشته اند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :