رونق مسکن در گرو همکاری وزارتخانه های نیرو، کشور و راه و شهرسازی است

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ -  ۱۵:۴۵ تعداد بازدید: 305

رونق مسکن در گرو همکاری وزارتخانه های نیرو، کشور و راه و شهرسازی است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل یک میلیون و یک هزار واحد مسکن مهر، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح عمران روستایی می تواند باعث رونق تولید شود.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خانه ملت،  دکتر مازیار حسینی در نشست علنی روز (یکشنبه، 19 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: مسکن در حال حاضر به عنوان مهم ترین موضوع دولت و مجلس مطرح است.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، افزود: صنعت ساختمان با وجود 130 صنعت وابسته می تواند نقش مهمی در رونق صنایع و خدمات داشته باشد.
وی اظهار کرد: ما وابستگی در حوزه صنعت ساختمان به خارج از کشور نداریم اما رونق مسکن موضوع فرابخشی و دستگاهی است، اگرچه وزارت راه و شهرسازی به عنوان محور این موضوع در متن قضیه قرار دارد اما هماهنگی های هیات دولت، وزارتخانه های کشور و نیرو می توانند کمک های شایانی به این بخش انجام دهند.
حسینی با بیان اینکه منابع بانکی، اثرگذاری زیادی در رونق تولید در مسکن دارند، خاطرنشان کرد: با تاکیدات رئیس مجلس شورای اسلامی مقرر شد حداقل 20 درصد سهم تسهیلات به بخش مسکن اختصاص یابد.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سیاست وزارت راه و شهرسازی انبساطی است اما به این نکته توجه شده که مسکن با توجه به نیاز هر منطقه ساخته شود به این معنا که سطح توقعات و نیاز هر منطقه برآورده شود.
وی با بیان اینکه سیاست دولت حمایت از دهک های یک تا هفت برای تامین مسکن است، تصریح کرد: تکمیل یک میلیون و یکصد هزار واحد مسکن مهر، 400 هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن و 200 هزار واحد مسکونی در طرح عمران روستایی می تواند باعث رونق تولید شود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :