برگزاری تست نرم افزار انتخابات الکترونیکی درمحل شورای مرکزی

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ -  ۱۳:۵۰ تعداد بازدید: 176

برگزاری تست نرم افزار انتخابات الکترونیکی درمحل  شورای مرکزی 

باحضور هیات اجرایی انتخابات و دستگاه نظارت، تست نرم افزار طراحی شده برای انتخابات هشتمین دوره شورای مرکزی در سالن جلسات شورا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی برای هر یک از شرکت کنندگان در رای گیری، یک کد کاربری یکبارمصرف تعریف شده است که با استفاده از این کد کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم می شوند و در هر یک از صفحات گروههای عمران، تاسیسات، معماری و شهرسازی، به تفکیک رشته های هفتگانه مندرج در قانون با رعایت مفاد ماده ۲۰ قانون و ماده ۱۰۸ آیین نامه اجرایی و همچنین استفساریه مقام عالی وزارت شروع به انتخاب کاندیداهای مورد نظر خود می نماید .

 در نهایت یک پیش‌نویس در اختیار فرد شرکت کننده قرار می گیرد که اسامی انتخابی را با خروجی پیش نویس ، کنترل نماید. در این مرحله امکان بازگشت به مرحله قبل وجود دارد تا در صورت ضرورت شروع به اصلاح یا تعویض رای نماید.
 
پس از پایان انتخاب برگه پرینت رای از دستگاه گرفته می شود . این برگه دارای هولوگرام انتخابات هشتمین دوره شورای مرکزی است و پس از تا زدن برگه پرینت آن را در صندوق رأی انداخته و کارت شناسایی احراز هویت خود را تحویل می گیرد.

دکتر جوان مجیدی دبیر هیات اجرایی انتخابات در گفتگو با روابط عمومی شورای مرکزی با تشریح مراحل فوق اضافه کرد : پس از پایان رای گیری، اعلام  نتیجه مجموع آرا به صورت نرم افزاری خواهد بود و در کنار آن با توجه به در دسترس بودن برگه های مکتوب رای داده شده، امکان پاسخگویی به هرگونه تجدیدنظرخواهی در مورد آراء و کنترل مجدد وجود دارد که این مرحله با حضور هیئت داوری و دستگاه ناظرانجام می شود.

 به گفته وی ، مطابق نظامنامه هر فرد برای معرفی خود در جمع اعضای هیئت عمومی سه دقیقه وقت خواهد داشت و با پایان معرفی کاندیدا ها کار رای گیری از ساعت ۴ بعد از ظهر روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه آغاز و پیش بینی می شود طول مدت زمان مجموعه رای گیری حدود ۵ ساعت خواهد بود .

دکتر جوان مجیدی گفت با توجه به اینکه این انتخابات مربوط به جامعه مدنی مهندسی است محدودیتی برای تبلیغات انتخاباتی وجود ندارد و فضای گفتمان مشترک برای اعضا و آشنایی هر چه بیشتر افراد با یکدیگر و ارائه برنامه‌ها در محل پژوهشکده صنعت نفت فراهم شده است .

جوان مجیدی افزود: برای اینکه انتخابات ساختار مشخصی داشته باشد برای معرفی افراد، کد ملی و ارائه کارت ملی مورد نیاز است. وی تاکید کرد بر همین اساس هیچگونه کد ملی بجز ۳۷۵ نفر اعضای هیئت مدیره ها برای ورود به سالن تعریف نشده و افرادی به جز اعضای اصلی هیئت عمومی امکان ورود به محل پژوهشکده و محدوده محل رای گیری را نخواهند داشت. 

دبیر هیات اجرایی انتخابات گفت: نتایج نهایی انتخابات باید از سوی هیئت رئیسه اجلاس هیات عمومی اعلام شود که این اقدام صبح روز پنجشنبه امکان پذیر است .هیئت رئیسه اجلاس نتایج نهایی انتخابات را که مورد تایید دستگاه نظارت و هیئت اجرایی و هیئت داوری و هیئت رئیسه اجلاس می باشد گزارش خواهد کرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :