رونمايي از الگوهاي پيشنهادي معماري در ساخت و ساز روستايي گیلان

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ -  ۰۹:۰۶ تعداد بازدید: 171

 رونمايي از الگوهاي پيشنهادي معماري در ساخت و ساز روستايي گیلان

معماري تحت تاثير عوامل مختلف اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و زيست محيطي شکل مي گيرد. عوامل فوق، هويت معماري مناطق مختلف را تعريف نموده و تفاوت هاي کالبدي آنها را سبب مي شود. احياي ساختار معماري بومي، موجب آسايش ساکنين، حفظ محيط زيست و صرفه جويي در مصرف انرژي مي شود.

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان با بیان این مطلب، يکنواختي معماري در نقاط مختلف کشور، زمينه زدايي و ارائه يک مدل بين المللي ناهماهنگ با بوم، اثرات سوء بر طبيعت، کمرنگ شدن استفاده از ساختار بوم آورد در جهت کاهش مصرف انرژي را از پيامدهاي اتکاء معماري امروز بر تکنولوژي جديد دانست.

وي در سخنان خود به منافع مختلف اقتصادي، زيست محيطي، اجتماعي وفرهنگي استفاده از پتانسيل هاي معماري و تکنولوژي بومي در روش طراحي و ساخت و ساز اشاره داشت.

عضو کميسيون انرژي و محيط زيست شوراي مرکزي ضمن بيان اينکه استان گيلان در زمينه تدوين ضوابط معماري بومي و روستايي از استانهاي پيشرو در کشور مي باشد، گفت بخش بزرگي از ساخت و ساز استان مربوط به خارج از محدوده و روستاهاست که ساماندهي آنها از اهميت بالايي برخوردار است.

مهندس کاظمي افزود: در حال حاضر 12 الگوي معماري روستايي به صورت پيشنهادي آماده شده و براي استفاده طراحان و دفاتر طراحي در سايت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان قرار داده شده است. 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :