تغییرات مبحث ۱۱ مقررات ملی ساختمان برای رونق صنعتی سازی نهایی شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ -  ۰۹:۴۳ تعداد بازدید: 538

 تغییرات مبحث 11 مقررات ملی ساختمان برای رونق صنعتی سازی نهایی شد

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان روز یکشنبه، ششم مردادماه سال جاری با حضور وزیران راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای اتاق تعاون در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران افتتاح شد.
در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ۹۵۰  غرفه، دایر شده و چین، کره، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، سوئد و کانادا از جمله کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه هستند.
این نمایشگاه از ششم مردادماه به مدت سه روز برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

در این مراسم وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اینکه صنعتی سازی در کشور رونق یابد، باید درمبحث ۱۱ قانون مقررات ملی ساختمان تغییراتی صورت می‌گرفت که این تغییرات انجام گرفته و نهایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: صنعتی سازی علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی در کاهش زمان، قیمت و کیفیت ساخت و ساز نیز تاثیرگذار است.
 اسلامی همچنین در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران تصریح کرد: کمتر از یک دهه، تحول اساسی در بخش صنعت ساختمان در کشور صورت گرفته است.
وی در ادامه افزود: برای پیشرفت بیشتر در این صنعت، نیاز به تحول اساسی در حوزه مصالح ساختمانی و تاسیساتی داریم.
اسلامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان عنوان کرد: در این نمایشگاه نیز غرفه‌هایی وجود دارد که از نظر فناوری با کشور‌های دیگر رقابت و یک سوم تولیدات خود را صادر می ‌کنند.
وی اضافه کرد: برای اینکه صنعتی سازی در کشور رونق یابد، باید در مبحث ۱۱ قانون مقررات ملی ساختمان تغییراتی صورت می‌گرفت که این تغییرات انجام گرفته و نهایی شده است.
وی گفت: در طرح رونق تولید، سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی باید ساخته شود که از این میزان ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار واحد توسط مردم ساخته می‌شود. روندی که به رونق ساخت و ساز منجر خواهد شد.
اسلامی ادامه داد: برنامه دولت خانه دار شدن مردم را سرعت می‌دهد ضمن اینکه در این برنامه از موضوع صنعتی‌سازی استفاده می‌کنیم.
وی گفت: در شرایط کنونی که به بهینه‌سازی در حوزه انرژی و منابع نیازمندیم باید ساخت سنتی خانه پایان و صنعتی سازی آغاز شود.

وی افزود: خوشبختانه در کمتر از یک دهه گذشته تحول اساسی در صنعت ساختمان ایجاد شده است. ما برای پیشرفت نیاز داشتیم که تحولی اساسی در مصالح ساختمانی و تاسیساتی به‌وجود بیاید و لوازمی تولید شود که بتواند صنعتی‌سازی را پشتیبانی کند و خوشبختانه این اتفاق افتاده است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در غرفه‌هایی که امروز در این نمایشگاه بازدید کردیم، تولیدکنندگان نشان داده‌اند که در تراز کشورهای پیشرفته قرار گرفته‌اند و توانسته‌اند سهم بازار صادراتی داشته باشند. در بازدید از  این نمایشگاه دیدیم که خوشبختانه همه تولیدات، تولیدکنندگان به فروش می‌رسد و یک سوم این تولیدات صادر می‌شود.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز درباره تاثیر این نمایشگاه در صنعت ساختمان گفت: این نمایشگاه‌ها مرکز عرضه توانمندی‌های کشور است و تولیدکنندگان داخلی با توجه به حضور شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی، در معرض هم‌افزایی قرار می‌گیرند.
به گفته وی یکی از پیشران‌های تولید ملی، رونق بخش ساخت مسکن است و این نمایشگاه هم در این راستا تاثیرگذار خواهد بود.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :