انتشار دو جلد کتاب تخصصی رشته مکانیک با حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ -  ۱۵:۲۶ تعداد بازدید: 255


انتشار دو جلد کتاب تخصصی رشته مکانیک با حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی 

به گفته دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو مکانیک هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی، دو جلد کتاب با عناوین "راهنمای طراحی، نصب و نگهداری پمپ حرارتی زمین گرمایی" و "راهنمای طراحی، نصب و اجرای آبگرمکن خورشیدی" تدوین و منتشر شد. 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی تالیف و انتشار این کار تحقیقاتی ۲ سال به طول انجامید و کتب منتشر شده به هزینه شرکت گاز استان خراسان رضوی و بخش خصوصی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی خراسان رضوی منتشر گردید.
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز به عنوان حامی معنوی در این پروژه حضور داشت. 
علاوه بر چاپ این دو کتاب، دو نرم افزار نیز طراحی و بر روی سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و شرکت گاز استان بارگذاری گردیده و مهندسان می توانند نسبت به طراحی پمپ حرارتی زمین گرمائی و آبگرمکن خورشیدی اقدام نمایند.
 بر اساس این گزارش در خصوص طراحی، نصب و اجرای آبگرمکن خورشیدی، مهندسان می توانند در دو سطح ساده و پیشرفته از این نرم افزار استفاده نمایند.
 این نرم افزار به صورتی طراحی شده است که مهندسان در سطوح علمی متفاوت قادر خواهند بود از آن استفاده نمایند.
فرایند اجرایی نرم افزار به این صورت است که شما در ابتدا نام شهر را وارد و عرض جغرافیایی را مشخص نموده (میزان تابش آفتاب بر مبنای عرض جغرافیایی می باشد) و در انتها محل های مصرف شامل تعداد دستشویی، دوش، لباسشوئی و... تعیین می نمایید. در این مرحله میزان آب گرم مورد نیاز محاسبه و نرم افزار برای آبگرم کن خورشیدی آیتم هایی از قبیل مساحت کلکتور، زاویه بهینه نصب، حجم تانک مورد نیاز برای ذخیره آب گرم، مشخصات پمپ سیرکولاسیون، همچنین حجم و انبساط و... را مشخص می‌کند. 
در مورد پمپ حرارتی زمین گرمایی نیز پس از مشخص کردن ظرفیت گرمایش، نرم افزار  مشخصات فنی مورد نیاز را به شما اعلام می کند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :