تثبیت جایگاه مهندسان ترافیک در تصمیم گیریهای وزارت خانه ها و دستگاه های دولتی

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ -  ۲۳:۳۵ تعداد بازدید: 256

تثبیت جایگاه مهندسان ترافیک در تصمیم گیریهای وزارت خانه ها و دستگاه های دولتی


گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی روز سه شنبه ۲۶ شهریور تشکیل جلسه داد و در موضوع جایگاه مهندسین ترافیک واجد شرایط  و دارای پروانه اشتغال در تصمیم گیریهای وزارتخانه ها، دوایر دولتی و تشکیلات استانداری ها و شهرداری ها بحث و بررسی کرد.

گروه تخصصی ترافیک بیش از این پیشنهاد داده است که شورای هماهنگی ترافیک استان ها  و کمیسیون های ماده ۵ در تصمیم‌گیری‌های خود از نظرات و اطلاعات مهندسین ترافیک و حمل و نقل به ویژه در زمینه تغییرات کاربری استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی،  این گروه تخصصی تصمیم دارد در جلسات آینده خود چگونگی نقش‌آفرینی مهندسان ترافیک به همراه شرح وظایف مربوطه را تدوین و به هیئت رئیسه شورای مرکزی ارسال نماید.

گروه تخصصی ترافیک در جلسه روز سه‌شنبه خود همچنین در پاسخ به نامه دبیر اجرایی شورای مرکزی  با تشریح دیدگاه‌های های خود درباره نقش مهندسان ترافیک واجد شرایط،  در پروانه‌های تعمیرات و نگهداری ساختمان ها و الزامات ترافیکی و تغییرات کاربری در طرح های توسعه ای و موضوعات ایمنی پاسخ داد.

دکتر شیران رئیس گروه تخصصی ترافیک در گفتگو با روابط عمومی شورای مرکزی، درباره تاکید قطعنامه اجلاس ۲۲ هیات عمومی در زمینه های عارضه سنجی و الزامات ترافیکی که از سوی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها نیز مورد اقبال قرار گرفته است ، اظهار داشت : ما همچنان در انتظار نظر مثبت دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان برای تثبیت و تصویب طرح الزامات ترافیکی در زمره مقررات ملی ساختمان هستیم و در این زمینه پیگیری‌های متعددی به ویژه در دوره پس از تغییرات اخیر در حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :