بسته پیشنهادی کمیسیون آموزش به هیئت رئیسه شورای مرکزی

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ -  ۰۸:۰۷ تعداد بازدید: 370

 بسته پیشنهادی کمیسیون آموزش به هیئت رئیسه شورای مرکزی 

شیوه نامه سنجش پایان دوره هاي آموزشي ،  مطابق تكليف مشخص شده در شيوه نامه ابلاغي وزارت راه و شهرسازي ، دستور کار کمیسیون آموزش ، پژوهش ، آزمون و انتشارات است. 

کمیسیون آموزش  سازمان نظام مهندسی ساختمان روز سه شنبه ۲۶ شهریور در محل شورای مرکزی تشکیل جلسه داد تا درباره سنجش پايان دوره هاي آموزشي كه در شیوه نامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی بر عهده شورای مرکزی گذاشته شده است، بحث و تبادل نظر کند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی کمیسیون  آموزش ، پژوهش ، آزمون و انتشارات سازمان پیش از این با الهام از نظرات سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان ها و وزارت راه و شهرسازی، با آسيب شناسي آزمونهاي برگزار شده ، محتوای اوليه شیوه سنجش پایان دوره ها را تدوين کرده است.

به گفته دکتر جواد جوان مجیدی، در این جلسه و جلسه قبل از آن ،کمیسیون آموزش تاکید کرده است که سازمان نظام مهندسی ساختمان راسا برگزاری آزمون های پایان دوره ها را عهده دار گردد. این اقدام از یک سو موجب تامین منابع درآمدی برای هزينه هاي برنامه اي جهت کیفیت بخشی به آزمونها و آموزش ، استانداردسازي سوالات آزمون  و پایش صحیح مهندسان در ارتقای پایه ها و بازتعريف آموزش مهندسي و پژوهش در حوزه مهندسي خواهد شد و از سوی دیگر ، زمينه برنامه ريزي براي آموزش مدرسان ، پایش مجدد دوره های آموزشی و بهینه سازی و کیفیت بخشی به نحوه برگزاری آزمون ها و سوال های مربوطه را در پی خواهد داشت كه در نهايت ارتقاء دانش حرفه اي مهندسان و بهينه شدن خدمات مهندسي به مردم ، بالا رفتن كيفيت محصول نهايي و صيانت از سرمايه هاي ملي و حقوق بهره برداران را موجب خواهد شد.

رئیس کمیسیون پژوهش و آموزش شورای مرکزی افزود: این کمیسیون در حال تدوین یک بسته پیشنهادی در زمینه های یاد شده برای ارائه به هیئت رئیسه شورای مرکزی است تا پس از کسب توافق مسئولان حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، شیوه نامه یاد شده نهایی و به سرانجام برسد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :