آغاز دوره تربیت مدرسین انرژی در سازمان نظام مهندسی ساختمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ -  ۱۸:۳۵ تعداد بازدید: 525

آغاز دوره تربیت مدرسین انرژی در  سازمان نظام مهندسی ساختمان 

اولین دوره تربیت مدرسین انرژی سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور با حضور ۶۰ نفر از متخصصان انرژی از استان‌های مختلف، برخی از اعضای شورای مرکزی و جمعی از متخصصین حوزه انرژی روز پنجم آذر در سالن جلسات شورای مرکزی آغاز شد.
 در مراسم افتتاحیه این دوره، اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی و نمایندگان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  و پروژه بهینه سازی انرژی نیز شرکت داشتند. 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، دکتر کاناگاراج مشاور بین المللی پروژه بهینه سازی و محیط زیست  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و متخصص در زمینه کد های ساختمانی، در مواردی چون جانمایی و جهت گیری ساختمان ، شبیه سازی انرژی در ساختمان و انواع سیستم های مربوطه توضیحاتی ارائه کرد. وی همچنین اهداف و چگونگی صرفه جویی، ذینفعان و فرایند عملیاتی شدن مصرف انرژی را برشمرد.
 سپس دکتر کاری مدیر بخش انرژی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ویرایش جدید مبحث ۱۹ را ارائه
و نحوه رتبه بندی ساختمان ها در زمینه مصرف انرژی را بیان داشت. 
 دوره تربیت مدرسین انرژی در سه مرحله به صورتهای ۲۴ ساعته الکترونیکی به عنوان دوره عمومی، ۴۸ ساعته تخصصی و حضوری و دوره آموزشی ۴۸ ساعته تخصصی -تکمیلی با تدریس متخصصین بین المللی  و با حضور بیش ۲۵۰ نفر داوطلب برگزار می شود . در پایان هر دوره یک آزمون برگزار و گواهینامه های مربوطه اعطا خواهد شد.
 در مراسم افتتاحیه دوره،مهندس طاهری اصل عضو شورای مرکزی در خصوص اهداف دوره تربیت مدرسین انرژی و سرفصل های آن گزارشی ارائه کرد و امضای تفاهم نامه با پروژه بهینه سازی مصرف انرژی پروژه ملل متحدUNDP و تفاهم نامه با بهینه سازی مصرف سوخت کشور و شهرداری را از دستاوردهای مهم شورای مرکزی دانست که برکات خوبی را برای جامعه خواهد داشت.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :