مرکز جامع مدیریت انرژی ساختمان تاسیس می‌شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ -  ۰۸:۴۵ تعداد بازدید: 337

مرکز جامع مدیریت انرژی ساختمان  تاسیس می‌شود

ویرایش جدید مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، دستور کار اصلی کمیسیون انرژی شورای مرکزی در جلسه روز یازدهم آذر بود.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، در این جلسه بخشهای تاسیسات مکانیکی ساختمان ها ، نحوه رتبه بندی ساختمان ها از نظر مصرف انرژی، مباحث مربوط به روشنایی با رعایت استانداردها و تاثیر آن در بهینه سازی مصرف انرژی و چگونگی صرفه جویی در مصرف انرژی چیلر ها مورد بررسی قرار گرفت.
 جستجوی راه های همکاری برای اجرای مفاد تفاهم نامه اخیر شورای مرکزی و UNDP و پروژه محیط زیست GEF و تشکیل کارگروه مرتبط با این تفاهم نامه، بحث بعدی کمیسیون انرژی شورای مرکزی بود که مقرر شد در اسرع وقت مرکز جامع مدیریت انرژی ساختمان تاسیس گردد.
 به گفته مهندس طاهری اصل رئیس کمیسیون انرژی شورای مرکزی، این مرکز جامع  به صورت یک آکادمی بین المللی   برای ترویج اصول مصرف بهینه انرژی در ساختمان عمل می کند و برای آشنایی مهندسان با اصول ایجاد ساختمان های سبز با مصرف انرژی اندک ، گستره کشوری خواهد داشت .
مهندس طاهری اصل در پاسخ به این سوال که آیا در ویرایش جدید مبحث ۱۹ تغییرات اساسی صورت خواهد گرفت، گفت : با استناد به مبحث ۱۹ در وضع موجود آن، امکان تشخیص رعایت یا عدم رعایت اصول مصرف بهینه انرژی در ساختمان،  به سادگی امکان پذیر نیست  و در ویرایش جدید تلاش خواهد شد تا معیارهای لازم برای این منظور تعیین گردد و ساختمان ها با پنج روش مشخص، از نظر مصرف انرژی رتبه بندی شوند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :