فعالیت تمام وقت و حتی فرا وقت در سازمان نظام مهندسی ساختمان برای رسیدگی به حجم انبوه کارها

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ -  ۱۱:۱۱ تعداد بازدید: 149

فعالیت تمام وقت و حتی فرا وقت در سازمان نظام مهندسی ساختمان برای رسیدگی به حجم انبوه کارها

🔹🔹مهندس احمد خرم در جمع اعضای شورای سیاستگذاری روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها  با اشاره به اهمیت و نقش روابط عمومی در این سازمان اظهار داشت: روابط عمومی در واقع چشم ، گوش، زبان و قلب تپنده  سازمان به شمار می رود و  از وظایف مهم این واحد از بین بردن خرده فرهنگ های منفی است.

🔸خرم عنوان کرد: فرهنگ سازی موضوع بسیار مهمی است که نیازمند زمان است و در کوتاه مدت میتوان خرده فرهنگ مثبت را ایجاد و نقطه مقابل آن را از میان برداشت.

🔹رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: فرهنگ ساخت، بهره برداری و نگهداری از ساختمان موضوع مهمی است که در صورت رعایت اصول ؛ موجبات سکونت ایمن همراه با آسایش، آرامش و امنیت برای بهره برداران فراهم می گردد.

🔹مهندس خرم ، از روابط عمومی های نظام مهندسی ساختمان استانها خواست تا فرهنگ سازی در زمینه ساخت و ساز اصولی و رعایت مقررات ملی ساختمان را اولویت برنامه های خود قرار دهند و شورای سیاستگذاری نیز می بایست خرده فرهنگ های نامطلوب را در این حیطه شناسایی و برای مبدل نمودن آنها به موارد مثبت برنامه ریزی کند که البته این مسائل نیازمند آموزش است.

🔸وی گفت: در زمینه مسائل مربوط به ساخت و ساز باید از دوران کودکی فرهنگ سازی ها آغاز شود که در این صورت شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

🔸رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان نیازمند  فعالیت  به صورت تمام وقت و حتی فرا وقت است  تا حجم انبوه کارها به سرعت  انجام  و برنامه ریزی های اصولی  تدوین و اجرا شود. 

🔹وی تصریح کرد: در مدیریت باید  نتیجه گرا باشیم و اگر تنها وظیفه گرا و حوزه نگر باشیم، این به معنای رفع تکلیف است. در مدیریت نتیجه گرا باید کارها را به صورت پروژه ای دنبال کرد.

🔸وی با تاکید بر اینکه ارتباط مجموعه نظام مهندسی با تشکل های مرتبط با حوزه ساخت و ساز باید تقویت شود افزود: یکی از وظایف روابط عمومی در این عرصه پیدا نمودن راهکارهایی برای تقویت این ارتباط است که در این صورت با شناسایی نقاط مشترک می توان در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.

🔹رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بر اهمیت موضوع اخلاق مهندسی و حرفه ای نیز تاکید کرد و یکی از اولویت های روابط عمومی ها را ، اجرای برنامه هایی در جهت تقویت این موضوع برشمرد.

🔸وی گفت: تقویت برنامه های رفاهی برای اعضای سازمان ها نیز موضوع مهمی است که در این دوره باید مسائلی از جمله بیمه های مختلف مهندسان را به سرانجام رساند و برای حل مشکلات جامعه مهندسی برنامه ریزی و تلاش کرد. 
🔹در این جلسه مدیر روابط عمومی شورای مرکزی گزارشی از عملکرد و برنامه های شورای سیاستگذاری روابط عمومی و فشرده ای از مهمترین طرح ها و برنامه های واحدهای روابط عمومی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها را تشریح کرد.
🔸اعضای حاضر در جلسه نیز نقطه نظرات خود را در زمینه های مختلف با هدف همگرایی هرچه بیشتر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در تولید محتوا و نیز تقویت برنامه های آموزشی و استفاده از ظرفیت روابط عمومی ها در جهت اعتمادسازی بین مردم ، اعضا و مجموعه سازمان بیان کردند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :