تقدیر از چهره های اخلاق حرفه‌ای نظام مهندسی چهارمحال و بختیاری

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ -  ۰۹:۵۵ تعداد بازدید: 155

آموزش و ترویج اصول اخلاق حرفه‌ای،  پایش مستمر و ارزیابی ادواری رعایت اخلاق حرفه‌ای، پیش‌بینی راهکارهای افزایش اعتماد عمومی و تقدیر از کارهای اخلاقی و چهره های اخلاق حرفه‌ای نظام مهندسی ساختمان از جمله وظایف کارگروه ترویج و پایش اخلاق حرفه ای اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال و بختیاری، کارگروه ترویج و پایش اخلاق حرفه ای با استناد به تبصره ۲ماده ۲مکرر آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی نظامنامه ابلاغی شورای مرکزی به شماره 11115/ش م مورخ 97/12/21  متشکل از مهندسان موجه و مشهور به پایبندی اخلاق حرفه‌ای در رشته‌های اصلی مهندسی تشکیل شد.

براساس ماده ۲ مکرر آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان, اصول اخلاق حرفه ای که همه اشخاص در ارائه خدمات مهندسی خود ملزم به رعایت و لحاظ کردن آن هستند, بر شمرده شده اند.

رجحان منافع عمومی، انجام خدمات مهندسی به نحو حرفه ای، رفتار شرافت مندانه و مسئولانه در عرضه خدمات مهندسی، احتراز از رفتاری که موجب سلب اعتبار اجتماعی حرفه مهندسی باشد و نیز اجتناب از تکفل همزمان اموری که موجبات منافع متعارض را فراهم آورد، از جمله این اصول است.

در پی ابلاغ نظام‌نامه، کارگروه ترویج و پایش اخلاق حرفه ای تشکیل شد. مهندس سهراب حیدرزاده در رشته عمران رئیس کارگروه ، مهندس عبدالله اسلامی در رشته عمران نائب رئیس کارگروه  ، مهندس محمد مومنی در رشته برق دبیر کارگروه ، مهندس رامین سامانی در رشته نقشه برداری عضو کارگروه ، مهندس علی صادقی در رشته مکانیک عضو کارگروه ، مهندس منوچهر مفتخر در رشته معماری عضو کارگروه و مهندس فریدون واحد در رشته عمران  نیز به عنوان نماينده هيات مديره در این کارگروه حضور دارند.

از جمله وظایف این کارگروه، آموزش و ترویج اصول اخلاق حرفه‌ای،  پایش مستمر و ارزیابی ادواری رعایت اخلاق حرفه‌ای،  پیش‌بینی راهکارهای افزایش اعتماد عمومی و تقدیر از کارهای اخلاقی و چهره های اخلاق حرفه‌ای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال و بختیاری است.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :