انتشار گزارش عملکرد شش ماهه نظام مهندسی خوزستان

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ -  ۱۱:۲۹ تعداد بازدید: 65

گزارش آماری و تحلیلی عملکرد شش ماهه ابتدایی سال 1399 سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان ، دومین گزارش آماری و تحلیلی فعالیت های سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان مربوط به شش ماهه سال 99 (فرودین لغایت شهریور ماه) ، با هدف مستندسازی فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف و ارائه آمار تحلیلی از وضعیت سازمان از زوایای مختلف تهیه شده و در اختیار اعضای سازمان قرار گرفته است.

امید است این اثر بتواند نقشی هرچند کوچک در دستیابی سازمان به یکی از عالیترین اهداف خود، یعنی شفاف سازی در عملکرد سازمان بر داشته و زمینه ی اشراف اعضای محترم به امور انجام گرفته را فراهم آورد.

برای دریافت متن کامل این گزارش به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.khzceo.ir/?p=28723

خدمات مهندسی به مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله

خبر دیگر اینکه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان گفت: این سازمان سازمان  تاکنون 220 هزار متر مربع خدمات مهندسی به مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله ارائه کرده است.

مهندس کمال دویده با اعلام این خبر افزود : در راستای اجرای بند 12 از ماده 15 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در خصوص اصل همکاری با مراجع استان در هنگام بروز سوانح و بلایای طبیعی و به منظور ارتقای کیفی طرح های ساختمانی و شهرسازی، هیات مدیره دوره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از ابتدای سال 98 در هنگام وقوع سیل در استان خوزستان، اقداماتی در قالب کمک های نقدی و غیرنقدی، ارائه راهکارهای علمی و عملی لازم در جهت تقویت نقاط بحرانی و آسیب پذیر، ترمیم و تقویت سیل بندها، ارائه ی ایده های فنی مهندسی و بازسازی زیرساخت ها انجام داد.

وی ادامه داد: این سازمان همچنین با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در زمینه بازسازی مناطق زلزله زده مسجدسلیمان، همانند بازسازی مناطق سیل زده، همکاری داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن خوزستان، اظهار کرد: پس از ارائه کمک های نقدی و فنی، یک تفاهم‌نامه میان این سازمان و بنیاد مسکن استان منعقد شد، تا سازمان نظام مهندسی خوزستان در بحث نظارت بر کار بازسازی، نوسازی و تعمیرات ساختمان‌هایی که در سیلاب و زلزله آسیب دیده‌اند، ورود کند.

دویده افزود: در مجموع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان تا کنون یک هزار و 719 پلاک با متراژ کلی 220 هزار و 321 متر مربع در قالب تفاهم نامه منعقده خدمات مهندسی ارائه داده است.

وی خاطر نشان کرد: در مناطق آسیب دیده از زلزله در مسجدسلیمان، سازمان نظام مهندسی به تعداد 885 پلاک با متراژ 126 هزار و 860 مترمربع خدمات مهندسی ارائه داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان اضافه کرد: در مناطق سیل زده شوشتر 236 پلاک، دشت آزادگان 326 پلاک، اهواز 26 پلاک از خدمات نظام مهندسی در بازسازی، استفاده کردند.

وی ادامه داد: همچنین 246 پلاک به متراژ 27 هزار و 80 مترمربع از مناطقی که در اهواز دچار آبگرفتگی شده بودند بازسازی شدند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :