توافق جدید نظام‌مهندسی لرستان با شرکت شهرک‌های صنعتی

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ -  ۱۱:۳۵ تعداد بازدید: 62

سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان و شرکت شهرک‌های صنعتی ابن استان به توافق جدید همکاری در خصوص ارائه خدمات مهندسی دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان، طی جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، رئیس سازمان و اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان در محل سالن جلسات سازمان نظام‌مهندسی استان برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان و شرکت شهرک‌های صنعتی در خصوص ارائه خدمات مهندسی به امضا رسید.

مهندس منوچهر ماهرو بختیاری رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان لرستان در این جلسه اظهار داشت: به منظور احیای تفاهم‌نامه بین سازمان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان که در سالیان گذشته مغفول مانده بود، با برگزاری جلسات متعدد، تفاهم‌نامه مورد ویرایش مجدد قرار گرفت تا بتوانیم این همکاری را برای ارائه خدمات بهتر در سطح استان اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: از مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی به‌عنوان دومین مرجع صدور پروانه، درخواست داشتیم هر پروژه‌ای که در شرکت شهرک‌های استان قراراست، احداث شود، برای ارائه خدمات مهندسی در بخش‌های نظارت و طراحی به سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان ارجاع داده شود.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان لرستان به برگزاری دوره آموزشی تخصصی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه ساختمان‌هایی که در شهرک‌ها ساخته می‌شوند، صنعتی است و نیاز به طراحی و نظارت خاصی دارند، لازم است یک دوره آموزشی با همکاری شرکت شهرک‌ها برای علاقه‌مندان به این موضوع برگزار تا کیفیت کار نظارت و طراحی بیشتر شود.

در ادامه جلسه بختیار رازانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان بیان داشت: اعتقاددارم هرگونه ساخت‌وساز باید زیرمجموعه سازمان نظام‌مهندسی و با نظارت این سازمان باشد که این موضوع قانونی نیز می‌باشد.

وی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی از معدود دستگاه‌هایی هست که پروانه ساخت و پایان کار را خود شرکت شهرک‌ها صادر می‌کند و اگر صادرکننده پروانه و پایان کار خود شهرک‌ها باشد و در بحث نظارت و طراحی نیز غافل شویم ممکن است، خطرات زیادی به دنبال داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان تصریح کرد: در همین راستا خواستاریم تا تمام امور ساخت‌وساز در حوزه نظام‌مهندسی باشد و انتظار داریم که یک نفر در سازمان نظام‌مهندسی پاسخگو در حیطه ساخت‌وساز شرکت شهرک‌ها باشد و در این خصوص نمایندگی‌های سازمان نظام‌مهندسی در شهرستان‌ها نیز توجیه شوند.

رازانی در پایان اشاره کرد انشاالله این تفاهم‌نامه منجر به نتیجه خوبی شود، چون ما به دنبال آن نیستیم که این تفاهم‌نامه به ‌صورت صوری باشد و امیدواریم این مسئله در سراسر استان اجرایی شود.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :