با ابلاغ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان؛ دستور آغاز اجرای مبحث ۲۲ به صورت پایلوت در تهران صادر شد

نسخه چاپی  ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ -  ۲۳:۳۲ تعداد بازدید: 362

با ابلاغ رئیس سازمان نظام مهندسى ساختمان، دستور آغاز اجراى مبحث ٢٢ به صورت پایلوت در شهر تهران از اول تیرماه امسال صادر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ابلاغیه‌ای به مهندس میرجعفرى، رئیس سازمان نظام مهندسى ساختمان استان تهران، دستور آغاز اجراى مبحث ٢٢ به صورت پایلوت در این استان را صادر کرد.

در این ابلاغیه آمده است: پس از پیگیری‌ها و برنامه ریزی‌های به عمل آمده در ستاد اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان، اکنون اجرای مبحث ۲۲ به صورت پایلوت در شهر تهران از اول تیر ماه سال جاری در ساختمان‌های اولویت یک داوطلب در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

در این ابلاغیه می‌خوانیم: در این راستا لطفا نسبت به معرفی ۲۰ ساختمان نوع یک (ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی که محل تجمع بیش از ۳۰۰ نفر در زیر یک سقف باشد که خرابی آن‌ها موجب تلفات زیادی می‌شود) به تدریج در تیر ماه اقدام کنید.

در این ابلاغبه تاکید شده است: تمامی مراحل اجرا زیر نظر ستاد اجرای مبحث ۲۲ و طبق فرآیند‌ها و ضوابط فنی تهیه شده در این ستاد و سامانه‌ای که ستاد معرفی خواهد کرد، صورت خواهد گرفت. ضمنا جهت هماهنگی‌های لازم نماینده تام الاختیار و آشنا به مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان را فورا به این سازمان معرفی کنید.

حاصل زحمات اعضای ستاد در حال ثمردهی است

در همین حال، مهندس تقی زاده، رئیس ستاد اجرایی مبحث ۲۲ در سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به آغاز اجرای مبحث ۲۲ به صورت پایلوت در شهر تهران، گفت: حاصل زحمات اعضای ابن ستاد ظرف ۹ ماه در حال ثمردهی است.

وی اعلام کرد: از اول تیر ماه ۱۴۰۰ در ارتباط با ساختمان‌های اولویت یک استان تهران طرح پایلوت مبحث ۲۲ اجرایی می‌شود.

به گفته رئیس ستاد اجرایی مبحث ۲۲ در سازمان نظام مهندسی ساختمان، در این طرح دقیقا ضوابط فنی ستاد و سامانه مبحث ۲۲ مورد تایید ستاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :