بیانیه گردهمایی مدیران و كارشناسان روابط عمومی استان ها

نسخه چاپی  ۱۳۹۲/۰۷/۲۱ -  ۱۳:۰۹ تعداد بازدید: 1828

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، در آخرین روز برگزاری سومین گردهمایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور که در مشهد مقدس برگزار شد ، بیانیه ای صادر شد که متن آن به شرح زیر می باشد .

بیانیه سومین گردهمایی سراسری مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا(ع)

با استعانت از ذات باری تعالی و با مدد جستن از امام رئوف و شمس الشموس امام علی ابن موسی الرضا (ع) و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ایران و امام شهدا و آرزوی توفیق روزافزون برای مقام معظم رهبری و خدمت گزاران به این نظام و انقلاب ، بیانیه پایانی سومین گردهمایی سراسری مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام می گردد :

1- با عنایت به قطعنامه شانزدهمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان و با توجه به اینکه پیگیری و تلاش های ویژه دوره پنجم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان باعث ارتقای جایگاه و توجه ویژه ای به مقوله روابط عمومی گردید ، بر خود واجب می دانیم از اعضای شورای مرکزی تشکر و قدردانی نماییم . بالاخص از حمایت های تأثیرگذار ریاست محترم شورای مرکزی جناب آقای مهندس سیدمهدی هاشمی و اعضای محترم هیأت رییسه این شورا کمال امتنان را داریم . امید آن داریم که این حمایت ها در دوره ششم شورای مرکزی نیز تداوم و گسترش یابد .

2- ضمن تبریک انتخاب جناب آقای دکتر عباس آخوندی به عنوان وزیر محترم راه و شهرسازی و با عنایت به لزوم ترویج فرهنگ مقررات ملی ساختمان به جهت کاهش مشکلات ناشی از عدم اجرای دقیق این مقررات، درخواست کنیم که این وزارتخانه بودجه مربوط به فرهنگ سازی و ترویج مقررات ملی ساختمان که رابطه مستقیم با روابط عمومی دارد را از اداره کل دفتر مقررات ملی ساختمان آن وزارتخانه به سازمان نظام مهندسی ساختمان منتقل نموده و اختصاص دهد .

3- مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان پیشنهاد می کنند به جهت تسریع و تسهیل در انتقال اخبار و گزارش های تخصصی صنعت ساختمان و نیز دفاع از عملکرد سازمان در مواقع لزوم و دسترسی مخاطبان مربوطه به این اخبار در یک پایگاه خاص ، راه اندازی یک خبرگزاری به نام نظام مهندسی ساختمان ، در صورت امکان در دستور کار هیأت رییسه شورای مرکزی قرار گیرد .

4- با عنایت به اینکه یکی از موفقیت های چشمگیر شورای مرکزی دوره پنجم سازمان ، تهیه سند راهبردی چشم انداز سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور می باشد ، استدعا داریم در خصوص پیش نویس ارائه شده سند چشم انداز روابط عمومی سازمان که در شورای هماهنگی روابط عمومی تهیه گردید بررسی لازم در هیأت رییسه سازمان صورت پذیرد و در صورت تصویب به سند چشم انداز سازمان پیوست شود .

5- این همایش از مدیران و کارشناسان محترم روابط عمومی در سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها درخواست می کند ، از فرصت برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها استفاده بهینه کنند و با آمادگی کامل در جهت ترویج فرهنگ اجرای مقررات ملی ساختمان حضور یابند . همچنین درخواست می نماییم شورای مرکزی با برگزاری جشنواره تخصصی معرفی مطبوعات حوزه صنعت ساختمان که نقش اساسی در ترویج فرهنگ نظام مهندسی دارد موافقت نمایند

6- مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان از هیأت رییسه درخواست هایی را جهت بهبود شرایط فعالیت در سازمان را داشته که اهم آن بدین شرح است :

الف : توجه ویژه سازمان به آموزش مداوم و مستمر مدیران و کارشناسان حوزه روابط عمومی

ب : تلاش در جهت ثبات شغلی فعالان حوزه روابط عمومی در سازمان

ج:جانمایی و ارتقاء واحد روابط عمومی به اداره روابط عمومی و اموربین الملل در چارت اداری سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور

د : پیشنهاد اختصاص بودجه مناسب در صورت های مالی سالانه سازمان های استانی به حوزه روابط عمومی

ه: لزوم تدوین شرح وظایف و حوزه کاری روابط عمومی براساس پیشنهادات شورای هماهنگی روابط عمومی سازمان

و:شورای هماهنگی روابط عمومی سازمان متعهد می شود ، همچون گذشته در آینده نیز ضمن بررسی موانع و مشکلات روابط عمومی های نظام مهندسی های ساختمان کشور در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام مهندسی ساختمان و شورای هماهنگی کوشا بوده و امید دارد در این راه از مدد و راهنمایی ریاست و اعضای محترم شورای مرکزی و مدیران روابط عمومی سراسر کشور بهره مند شود .

7- در پایان لازم می دانیم از تلاش ها و زحمات بی دریغ کلیه تلاشگران عرصه اطلاع و خبررسانی و نیز هیأت رییسه گرانقدر شورای مرکزی سازمان به جهت فعالیت های انجام شده تقدیر و تشکر نموده و برای موفقیت روزافزون ایشان از حضرت احدیت و رضای اهل بیت(ع) مدد جوییم .

مشهد مقدس

4/مهر/1392


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :