پیام رئیس كمیته برگزاری شانزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۲/۰۴/۰۲ -  ۱۳:۴۹ تعداد بازدید: 1312

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، پیام مهندس محسن قربانی رئیس کمیته برگزاری برگزاری شانزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان به این اجلاس به شرح ذیل می باشد :

بسمه تعالی

حضور کلیه فرهیختگان عرصه مهندسی کشور را در شانزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ارج می نهم.
سازمان نظام مهندسی ساختمان پس از گذشت هجده سال ، از نهالی نوپا به درختی جوان و پر ثمر تبدیل شده است و خود را روز به روز تنومند تر و قدرتمند تر از گذشته ، برای رویارویی با آینده آماده می کند. آینده ای که در پناه اندیشه مهندسان در جامعه شکل می گیرد و شکوفایی و رشد اقتصاد ملی را در پی دارد.


امروز با رویکرد برنامه های سه سال اخیر شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ، زمان تعیین زیر ساخت هایی است که سازمان بتواند بر اساس آن رشد خود را در آینده تضمین کند و کسانی که سکان هدایت سازمان را در این راه به دست خواهند گرفت ، یاری رساند و این محقق نخواهد شد مگر شرکت کنندگان در اجلاس خود را نماینده از جامعه 250 هزار نفری مهندسان سراسر کشور دانسته و شرکت در انتخابات شورای مرکزی دوره ششم را به عنوان فرصت تلقی نمایند.


اینگونه خواهد بود که با برنامه ریزی صحیح و مبتنی بر آینده پژوهی و آینده نگری در مسیر چشم انداز سازمان حرکت خواهیم کرد و با القای بینش علمی و با رعایت اخلاق حرفه ای و انتقال آن به اعضای سازمان ، افکار عمومی را با خود همراه سازیم تا اهداف سازمان تحقق یابد.


اما آنچه در این بین نباید فراموش کرد ، شفاف سازی در نحوه عملکردی است که جامعه را در مورد مهندسان و فعالیت حرفه ای آنها و همچنین نتایج عملکردشان به قضاوت می نشاند.


اگر این دیدگاه را در راس کلیه امور قرار دهیم ، شفافیت لفظ اشتراک بین سیاست های سازمان و اندیشه های فردی هر یک از اعضا با نیاز های جامعه در مسیر تحقق حماسه اقتصادی به همگان اثبات شده و مشارکت حاصل از آن موفقیت سازمان را در پی خواهد داشت.


در این میان مدیران ، تصمیم گیران و تصمیم سازان آینده سازمان خواهند بود که با رصد و تعیین سمت و سوی رشد و اعتلای سازمان ، زمینه مشارکت جهادی مهندسان را در خلق حماسه ای ماندگار در اقتصاد کشور فراهم می سازند. چرا که مهندسان با جایگاه ارزشمند علمی واجرایی خود می توانند به عنوان نیروی محرک اقتصاد ، نقش موثری در جهش اقتصادی کشور ایفا نمایند و این امر محقق نخواهد شد مگر اینکه هیات مدیره ها و منتخبان آنها در دوره ششم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ، هدفمند عمل کنند.


اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان که یکی از بزرگترین اجتماعات دست اندرکاران و برنامه ریزان صنعت ساختمان به حساب می آید می تواند منشا سیاست گذاری های موثری در دوره آتی شورای مرکزی سازمان عنوان شود.


و امروز خرسندم که بگویم ، اعضای محترم هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی سراسر کشور ، با حضور در شانزدهیمن اجلاس هیات عمومی ، خود را در این راه موظف می دانند. لذا ضمن خوشامدگویی ، توفیقات روز افزون کلیه همکاران و سربلندی ایران اسلامی را در پناه رهبری رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و همچنین روح جهادی ، تعاون گرایی و مسئولیت پذیری مهندسان عزیز را از درگاه خداوند مسئلت دارم.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :