پیام مهندس عامری به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۲/۲۸ -  ۰۸:۳۰ تعداد بازدید: 1650

مهندس حجت الله عامری نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در پیامی به مناسبت فرا رسیدن بیست و هفتم اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی تاکید کرد : لازم است در دوره ای که پیش رو است و بنا بر شعار سال 1393 با عزمی ملی و مدیریتی جهادی ، اقتصاد مسکن را به سوی شکوفایی سوق داده و فرهنگ سالم سازی و کیفی سازی را در جهت حفظ سرمایه های ملی و مردمی مد نظر قرار بدهیم لذا فعالیت های روابط عمومی باید در راستای تحقق اقتدار سازمان نظام مهندسی ساختمان در این خصوص انجام پذیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، متن پیام تبریک نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به شرح زیر می باشد :

بسمه تعالی

27 اردیبهشت ماه ، روز ارتباطات و روابط عمومی ، روزی است که روابط عمومي را به عنوان یك علم، هنر و فن و با نقشی سازنده و تعيين كننده پذیرفته ایم . این باور به گونه ای است که سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز در برقراري تفاهم و اعتماد متقابل بين مردم جامعه و مهندسان ، از این حوزه به خوبی بهره جسته است .


از این رو ، روابط عمومي به عنوان قلب تپنده سازمان نظام مهندسی ساختمان عمل می کند و به عنوان چشم بيناي جامعه مهندسی کشور مطرح است. مبرهن است که پويايي روابط عمومي موجب رشد و بالندگي سازمان نظام مهندسی ساختمان ، قشر فرهیخته مهندسان و جامعه مخاطب خدمات مهندسی بوده و می تواند سرمنشا اصلی ترویج اخلاق حرفه ای در بین مهندسان ، سازندگان و فعالان حوزه ساخت و ساز شود.


نباید فراموش کرد که در فضای حاکم بر جامعه امروز ، خوشنامی، هویت و اعتبار از اهمیت ویژه ای برخوردار است . گسترش خوشنامی و خنثی سازی شایعات بد علیه منافع سازمان ، از وظایف روابط عمومی است چرا که در پس رخدادهای ناگواری که گاه و بی گاه سرمایه های مردم را به خطر انداخته و خاطره ای بد در پس اذهان از مهندس و جایگاه اعتباری او ایجاد می کند ، می تواند در اعتمادی که مردم به مهندسان داشته و آنان را حافظ جان و مال خود می دانند اثر سو بگذارد.


لازم است در دوره ای که پیش رو است و بنا بر شعار سال 1393 با عزمی ملی و مدیریتی جهادی ، اقتصاد مسکن را به سوی شکوفایی سوق داده و فرهنگ سالم سازی و کیفی سازی را در جهت حفظ سرمایه های ملی و مردمی مد نظر قرار بدهیم لذا فعالیت های روابط عمومی باید در راستای تحقق اقتدار سازمان نظام مهندسی ساختمان در این خصوص انجام پذیرد.


از جمله موارد دیگری که لازم است به آن پرداخته شود ، نقش سازمان و برجسته سازی آن از سوی روابط عمومی در مسائل جاری و روز کشور است چرا که سازمان نخبه گرایی که بر پایه سرمایه های علمی بنا شده است ، نمی تواند از جریان های کشور به دور باشد و لازم است روابط عمومی های سازمان در جای جای کشور موضع گیری های اصولی و منطبق بر خط مشی های قانونی و اعتباری در پیش گیرند.


همواره بر این مسئله که مهندسان بازوی کارشناسی و توانمند دولت در مدیریت چرخه اقتصادی کشورند ، تاکید شده است . از این رو گام هایی که روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان می بایست برای تبیین این جایگاه و برنامه های سازمان در جهت روشن نمودن افکار عمومی بردارد نیازمند جدیت و پویایی قابل توجهی است . در نتیجه اگر روابط عمومی سازمان بخواهد دارای نقش محوری در فرآیند تصمیم گیری سازمان باشند باید همگام با پیشرفت های علم و فناوری، زمینه و بستری مناسب را جهت ارتقاء توانمندی ها و فعالیت های نیروی انسانی خود فراهم کند.


این روز را به تمامی فعالان حوزه ارتباطات ، که با الهام همگرایی و با ابتکار و امید ، قانونمند ، هدفمند و هوشمند و با نگاه اعتدال گرایانه ، ضمن حفظ منافع ملی و منافع مردم در انجام رسالت خطیر خود گام بر می دارند ؛ تبریک و تهنیت عرض می نمایم.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :