پنجمین گردهمایی ادواری شورای انتظامی کشور برگزار شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ -  ۱۴:۴۳ تعداد بازدید: 1823

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، پنجمین گردهمائی رؤسا و حقوقدانان شوراهای انتظامی و رؤسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور  شنبه 13 اردیبهشت ماه 93 به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی آغاز برگزار شد .

  

در این همایش یک روزه که با حضور  استاندار ، مسئولین و اعضای حقوقدان شوراهای انتظامی و برخی رؤسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور برگزار شد  نظام نامه پیشگیری از تخلفات حرفه ای مورد بحث ، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .


توجه به نظام مهندسی سبب توسعه فضای کسب و کار می شود


استاندارخراسان جنوبی نیز در این همایش گفت: یکی از راه های رفع رکود اقتصادی و نیز توسعه فضای کسب و کار توجه به نظام مهندسی و استفاده از ظرفیت هایی است که در این بخش وجود دارد.


وجه الله خدمتگزار درپنجمین گردهمایی ادواری روساء و حقوق دانان شورای انتظامی و روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمانی کشور ضمن تاکید بر لزوم دقت درانجام وظایف محوله در بخش سازمان نظام مهندسی، اظهارکرد:دقت در انجام وظایف در این بخش در واقع حمایت از جان و مال مردم است و سهل انگاری دراین بخش ضمن اتلاف انرژی و سرمایه ، در بسیاری از مواقع موجب بروز خسارات جانی فراوانی می شود که با هیچ اعتباری قابل جبران نخواهد بود.


وی گفت:امروزه آنگونه که مورد انتظار است از توان و تخصص مهندسین در حوزه های مختلف استفاده نمی شود، از اینرو باید اقداماتی صورت گیرد تا استفاده از توان و تخصص مهندسین درحوزه های تجاری، اداری و ساختمانی در جامعه نهادینه شود.

 

استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه مهندسین، جزء نیروهای متخصص و متعهد جامعه هستند، گفت: آنها به عنوان افراد مورد اعتماد و امین نظام، نقش مهمی در سلامت صنعت ساختمان سازی در حوزه های مختلف بر عهده دارند.

 

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت:مهندسین نقش مهم وتاثیرگذاری در تحقق شعار سال و نیز اجرایی شدن برنامه های دولت تدبیر و امید خصوصاً در راستای ایجاد شغل و رفع معضل بیکاری دارند.

 

مقام عالی دولت در استان خراسان جنوبی گفت: دستگاه های اجرایی و مدیران در بخش های مختلف نیز باید به این باور برسند که استفاده از دانش فنی و بکارگیری افراد متخصص و متعهد در زمینه های مختلف می تواند آنها را در راه رسیدن به اهداف خود بهتر یاری کند.

 

خدمتگزار،این کار را نوعی سرمایه گذاری بلندمدت دانست و تصریح کرد:صرف اعتبار دراین زمینه هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است که عواید آن بعداً مشخص می شود.

 

استاندارخراسان جنوبی با اشاره به اینکه هنوز فضای کافی برای فعالیت مهندسین در کشور به خوبی فراهم نشده است، گفت: از این رو استفاده از توان و تخصص مهندسین در تمامی بخش ها باید به صورت یک فرهنگ عمومی نهادینه شود.

 

وی به جایگاه ایران در بخش توسعه مهندسی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفته ایران امروز به نقطه ای رسیده که می تواند به عنوان یک صادرکننده دانش فنی و مهندسی مورد توجه بسیاری از کشورهای دنیا قرار گیرد.

 

همچنین در این نشست استان چهارمحال و بختیاری در شهریورماه سال جاری میزبان ششمین جلسه ادواری شورای انتظامی تعیین شد .


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :