جلسه کمیسیون انرژی ،محیط زیست و استاندارد مصالح برگزار شد+گزارش تصویری

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۶/۱۹ -  ۰۹:۲۷ تعداد بازدید: 1431

جلسه کمیسیون انرژی  سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، جلسه کمیسیون انرژی سازمان نظام مهندسی  ساختمان با حضور مهندس ترکان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ، در تاریخ 1393/6/18 در شهر مقدس مشهد برگزار شد

مهندس ترکان در این جلسه با اشاره به ابلاغ یازده مورد از هفده بند خط مشی کاری و راهبرد های عملی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت : لازم است پس از این ابلاغ  و با گذشت چند سال از آغاز فعالیت دبیرخانه ، نهاد ماندگاری چون دانشگاه ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه در خصوص مورد ابلاغ شده در استان تشکیل شود .

وی در ادامه افزود : در خصوص بستر سازی در  اجرای خط  مشی کاری و راهبرد های عملی سازمان پارک های انرژی نیز از طرح های موثر می باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت : همانگونه بر چسب انرژی برای محصولاتی چون لوازم خانگی تعریف شده لازم است برای مصالح ساختمانی نیز چنین برچسبی را تعریف کرد.

وی تاکید کرد : شهرک های تاسیساتی و پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها نتایجی است که انتظار می رود در طی فعالیت دبیرخانه های استانی تشکیل شود.

در ادامه جلسه مهندس اسماعیلی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن خط مشی کاری و راهبرد های عملی سازمان نظام مهندسی ساختمان ، مبحث انرژی و محیط زیست و استاندارد مصالح به خراسان رضوی محول شده است ، گفت :براي اولين بار کمیسیون انرژي در كشور در استان خراسان رضوي تشکیل شده است كه نتيجه آن اجراي مبحث 19 در ساختمان های 6 سقف به بالا و با متراژ بالای 800 متر است .

مهندس رییسی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی نیز ضمن خوشامد گویی به مهندس ترکان گفت : تلاش می کنیم تا با تجمیع نظرات کلیه رشته ها برای چهار سال آینده ، مصرف انرژی برای یک متر مربع ساخت را 5 درصد کاهش دهیم.

وی اظهار داشت : کشور چین به اندازه کشور ما انرژی مصرف می کند در حالی که نیروی کار آن 200 میلیون نفر است.

دکتر سید مجید هاشمیان :

دبیر خانه فرایند ساخت مصالح بر اساس کاهش مصرف انرژی تشکیل شود.

مهندس مصطفی آتش افزون :

در کمیسیون انرژی استان ، واحد مشاوره ای راه اندازی شده است  و در کنار آن نیز آسیب شناسی در مورد عایق ها صورت می گیرد . همچنین واحد نظارت مضاعف گروه ج و د که مشمول مبحث نوزده هشتند نیز در حال فعالیت است.

مهندس محمد رضا مظفریان مقدم :

باید ممیزی انرژی نهادینه شود و مبحث نوزده مقررات ملی که تاکنون مغفول واقع شده اند مورد توجه قرار گیرند. در استان خراسان رضوی مبحث نوزده به اندازه کار شده که مورد مطالبه مردم است و مردم در خصوص استفاده از عایق های مناسب حساسیت دارند.

حاضرین در جلسه :

مهندس اکبر ترکان ، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان

مهندس حجت الله عامری ، نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان

مهندس محمد رضا رییسی ، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

مهندس اسماعیلی ، رییس کمیسیون انرژی ، محیط زیست و مصالح استاندارد

مهندس مصطفی آتش افزون ، نائب رییس رییس کمیسیون انرژی ، محیط زیست و مصالح استاندارد

مهندس محمد رضا مظفریان ، دبیر کمیسیون انرژی و محیط زیست و استاندارد مصالح استان خراسان رضوی

سید مجید هاشمیان ، عضو هیات علمی دانشگاه

شاهین صادق زاده ، عضو هیات علمی دانشگاه


 گزارش تصویری

http://irceo.net/gallery.aspx?id=576

 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :