هفدهمین جلسه کمیسیون نظام فنی، اجرائی و کنترلی برگزار شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ -  ۱۵:۳۰ تعداد بازدید: 961


هفدهمین جلسه کمیسیون نظام فنی، اجرائی و کنترلی ، پنجم خردادماه 94 در محل شورای مرکزی برگزار گردید، در این جلسه،  برخی از مشکلات نظام فنی اجرائی سازمان نظام مهندسی ساختمان از سوی  شهرداری تهران مطرح شد و نیز در ادامه ، سایر راهکارهای پیشنهادی و تجربه شده در نظام استان‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای مرکزی، هفدهمین جلسه کمیسیون نظام فنی، اجرائی و کنترلی ، روز سه شنبه، پنجم خردادماه 94 در محل شورای مرکزی برگزار گردید، در این جلسه،  برخی از مشکلات نظام فنی اجرائی سازمان نظام مهندسی ساختمان از سوی  شهرداری تهران مطرح شدو در ادامه نیز، سایر راهکارهای پیشنهادی و تجربه شده در نظام استان‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این جلسه با حضور مدیرکل اداره معماری و ساختمان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران، و کامیار بیات ماکو، غلامحسین عسکری، مجید جی‌افرام ومحی الدین مریوانی برگزار شد.
سهیلا صادق زاده، مدیرکل اداره معماری و ساختمان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران  گفت: نظام فنی اجرائی تدوین شده در شهرداری تهران، عموما برای مواردی غیر از ساختمان های مسکونی و مشابه آن است و بیشتر در خصوص مواردی مانند: آسفالت و پیاده‌رو است.  در حالی که از نظر ما ایراداتی به آئین نامه اجرائی قانون و مبحث دوم مقررات ملی وارد است و نیاز به اصلاح و تغییر دارد. 
همچنین در این جلسه، ضمن مرور روال کنونی اخذ پروانه و مشکلات موجود بر سر راه کنترل و نظارت ساختمان ،  بیات ماکو، رئیس کمیسیون نظام فنی اجرائی و کنترلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، یکی از دلایل موفقیت شهرداری تهران در کنترل ساخت‌ وسازها و رفع بسیاری از مشکلات سابق  را در انطباق بسیار زیاد طرح تفضیلی شهر تهران با واقعیت ها و نیز بهره‌مندی شهروندان از تمام حقوق خود، بدون هیچ محدودیت غیرقانونی، و نیز نهایتا برخورد شدید (به شکل تخریب) با هرگونه زیاده‌خواهی و ساخت‌ خلاف پروانه ساختمان دانست. 
در ادامه ی این جلسه نیز راهکار برخی استان‌ها در کنترل نقشه‌ها و سایر اموری که هم‌اکنون سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان  و شهرداری در انجام سریع و دقیق آنها با مشکل مواجه است، بیان شد.

http://www.irceo.net/gallery.aspx?id=726نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :