مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی لارستان خبر داد: ممنوعیت استفاده از نماهای پرده‌ای در ساختمان‌های شهر لار

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ -  ۱۰:۰۵ تعداد بازدید: 438


مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی لارستان در دومین جلسهٔ کمیتهٔ ارتقا کیفی سیما و منظر شهری گفت: استفاده از نماهای پرده‌ای در ساختمان‌های شهر لار ممنوع است. 


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، دومین جلسهٔ کمیتهٔ ارتقا کیفی سیما و منظر شهری با حضور نمایندگان شهرداری، نظام‌مهندسی، میراث فرهنگی و دانشگاه‌های دولتی و آزاد در محل اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد.

سلمان مهرابی مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی لارستان پس از پایان این جلسه اظهار کرد: احیای فرهنگ معماری و شهرسازی غنی گذشتهٔ شهرهای ایران و جلوگیری از بروز ناهماهنگی‌های بصری و کارکردی در فضاها و فعالیت‌های شهری از جمله اهداف این سلسله نشست‌ها است و اجرای این اصول طبیعتاً نیازمند مدیریت صحیح و هوشمندانه و به دور از هر گونه افراط و تفریط است.

وی در ادامه افزود: در دومین نشست که اختصاصی شهر لار برگزار شد، بر اجرایی مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص ساماندهی سیما و منظر تأکید و مقرر شد شهرداری در این خصوص اهتمام ویژه‌ای را صورت دهد.

مهرابی تصریح کرد: یکی از موارد مبتلا در شهر لار استفادهٔ بی‌رویه از جمله کامپوزیت است که بر اساس مصوبهٔ شورای عالی شهرسازی و معماری استفاده از نماهای پرده‌ای (نماهای آلومینیمی، شیشه‌ای، کامپوزیت و شیشه‌های جیوه‌ای و ...) در جداره‌های بیرون و قابل مشاهده از عرصه‌های عمومی ضمن رعایت مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان برای کلیهٔ بناهای دولتی و عمومی ممنوع بوده و استفاده از این مصالح صرفاً درون بناها مجاز است.

وی تأکید کرد: بر اساس ضوابط و مقررات (جلد شماره ۳) طرح جامع شهر لار مصوب سال ۹۴ استفاده از مصالح فوق در نما برای کلیهٔ بناها ممنوع بوده و صرفاً استفاده از آن را درون بنا مجاز شمرده است.

مدیریت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان گفت: شهروندان محترم که از نماهای پرده‌ای استفاده کرده‌اند جهت مرتفع شدن این موضوع می‌بایست در مدت سه سال اقدامات لازم نسبت به تغییر را صورت دهند و ابلاغ لازم به شهرداری جهت پیگیری این موضوع داده شده است.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :