مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

برگزاری همایش ملی روز معمار در چهارم اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی مازندران

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ -  ۰۹:۴۳ تعداد بازدید: 901

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران از برگزاری همایش ملی روز معمار در چهارم اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی مازندران خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران مهران فرصت اظهار داشت: هرساله به مناسبت سالروز ولادت شیخ بهایی، عالم روحانی و حکیم و مهندس معمار بزرگ عهد صفوی که به نام روز معمار نامگذاری شده است، نظام مهندسی ساختمان مازندران همایش مهندسان معمار را برگزار می نماید که امسال برای اولین بار این همایش به صورت ملی در چهارم اردیبهشت ماه سال جاری در مازندران و در شهرستان بابلسر برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه این همایش با عنوان معماری ، نظام مهندسی و هویت منطقه ای برگزار خواهد شد بیان داشت : موضوع هویت در معماری کاملا بومی و منطقه ای است و در صدد هستیم با برگزاری جلسات هم اندیشی و تخصصی و کارگاه های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری در خصوص بازشناسی ارزش های معماری گذشته در جهت هویت بخشی به معماری امروز اقدامات موثری را به انجام برسانیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: در راستای دستیابی به اهداف این همایش برگزاری دو جلسه تخصصی با حضور مسئولان و صاحب نظران این حوزه در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

 فرصت اظهار داشت: جهت دستیابی به ساخت و ساز پایدار در مراحل طراحی و تهیه طرح های انطباق با شرایط اقلیمی، انتخاب نوع مصالح مصرفی، انتخاب سیستم های ساخت و تکنولوژی اجرا و همچنین کنترل مصالح بازیافتی حاصل از تخریب باید مورد توجه قرارگیرد.

 وی افزود: مهمترین دغدغه امروز، موضوع محیط زیست و انرژی است که معماران نیز در جهت برون رفت از این بحرانها ، بحث های معماری پایدار و صرفه جویی انرژی را در دستور کار خود قرار داده اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ادامه داد: معماری پایدار موضوع کلانی بوده که موضوعاتی چون معماری بومی، هویت و فرهنگ را نیز با خود به همراه دارد.

فرصت با بیان اینکه موضوع حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی انرژی باید از طریق آموزش در همه سطوح از طریق فرهنگ سازی بصورت گسترده در جامعه سرلوحه برنامه ها قرارگیرد، خاطرنشان کرد:برگزاری این نوع همایش ها و نشست های تخصصی جهت ایجاد حساسیت درخصوص محیط زیست و انرژی در بین مدیران، مسئولان و متخصصین و دست اندکاران بخش صنعت ساختمان و همچنین عموم مردم جامعه میتواند بسیار مفید باشد و امیدوارم برگزاری این همایشها شروع اقدامات عملی باشد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :