مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

جلسه مشترک مدیر کل راه و شهرسازی و رئیس نظام مهندسی خوزستان برگزار شد.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ -  ۱۰:۲۹ تعداد بازدید: 377

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل ازروابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان، در این جلسه بهنام برومندزاده ضمن بیان فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در سال ۹۵ در راستای آسیب شناسی وضع موجود و نیز تشریح برنامه های سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان در سال ۹۶، ابراز امیدواری کرد که با تکمیل بسترسازی فعالیت ها، مطابق قانون و شرایط جامعه مهندسی ساختمان استان، نتایج مطلوبی در سال ۹۷ بدست آید.

وی عنوان کرد: در خصوص تغییرات در سیستم ها و روش های کاری، واکنش های متفاوتی را از طرف اعضای سازمان شاهد بودیم و امیدواریم که با مشارکت آگاهانه اعضا در این زمینه، چالش ها و موانع موجود، مرتفع گردد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان گفت: اقداماتی از جمله تغییر فرآیند کنترل نقشه، بصورت غیرحضوری در آینده ای نزدیک، افزایش امنیت شبکه، تغییر روش ارجاع نظارت مطابق شیوه نامه ی ابلاغی شورای مرکزی سازمان، تدوین نظام نامه های داخلی متعدد، جهت ایجاد وحدت رویه در سطح استان، فعال نمودن واحد ماده ۲۷ و… را در راستای افزایش سطح عملکرد سازمان و کیفیت خدمات ارائه شده توسط سازمان، دانست.

وی در ادامه بر ضرورت فرهنگ سازی بمنظور اجرای صحیح و اصولی مقررات ملی ساختمان و تبیین جایگاه  و رسالت سازمان نظام مهندسی در جامعه تاکید نمود.

در ادامه این نشست، منوچهر رحمانی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان، در دوره ششم تغییرات زیادی داشته که امیدواریم نتایج این تغییرات، در جهت منافع استان و جامعه مهندسی رقم بخورد.

وی اذعان کرد: اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری نهادهای قانونی اجرای مقررات ملی ساختمان می باشند و در حال حاضر ارتباطات موثر و مفیدی فیمابین سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی ایجاد شده و امیدواریم با همکاری موثر شهرداری، در راستای ارتقا کیفیت ساخت و ساز شهری و رعایت حقوق شهروندی و تامین منافع بهره برداران به نحو مطلوب و شایسته، اقدام شود.

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان، فقدان هویت شهری و تغییر کاربری های ایجاد شده مغایر با طرح جامع شهر اهواز را یکی از اساسی ترین مشکلات شهر اهواز برشمرد.


وی ضمن قدردانی از حمایت های ویژه ی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در راستای اجرای صحیح و اصولی قوانین و مقررات، تصریح کرد: با توجه به وضعیت ساخت و ساز استان، امیدواریم ضمن بهره گیری از ایده های نوین مهندسان شهرساز با ساماندهی شرایط موجود و تامین ساز و کارهای لازم، با مشارکت کلیه نهادهای ذیربط و با هدف دستیابی به سطوح استاندارد ساخت و ساز، اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: از جمله پیامدهای منفی این تغییر کاربری ها، عدم توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر اهواز است.

وی در این خصوص اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان می بایست در برنامه ریزی های شهری، نقش موثری را ایفا نموده و در زمینه شهرسازی با بهره گیری از پتانسیل اعضای سازمان ایده های جدید و شاخص ارائه نماید.

در خاتمه، رحمانی ضمن قدردانی از فعالیت های هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان، بر آمادگی اداره کل راه و شهرسازی جهت همکاری با سازمان نظام مهندسی، تاکید نمود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :