مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

سازمان نظام مهندسی ساختمان باید به یک نهاد تخصصی مرجع تبدیل شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ -  ۱۲:۰۰ تعداد بازدید: 455

در دیدار با رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح شد:
سازمان نظام مهندسی ساختمان باید به یک نهاد تخصصی مرجع تبدیل شود
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در دیدار یک ساعته با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، بر مرجعیت سازمان به عنوان یک نهاد تخصصی تاکید کرد.
مهندس "فرج ا… رجبی" با اشاره به این که نظام مهندسی ساختمان باید فصل الخطاب تمامی بحث های تخصصی حوزه ساختمان باشد تصریح کرد: استان ها باید زمینه های ارتباطی با یکدیگر و مجامع تخصصی و عرصه های دانشگاهی را به نحوی فراهم و تقویت کنند تا مرجعیت سازمان نظام مهندسی به عنوان یک نهاد تخصصی و حرفه ای به همگان اثبات شود.
وی تاکید کرد: ما باید فصل الخطاب و مظنه صحت و سقم خدمات حوزه مهندسان باشیم نه هیچ فرد و نهاد دیگری و اگر ریل گذاری مسیر اهداف حوزه مهندسی در برهه کنونی انجام شود، ادامه دهندگان و سازمان های مرتبط نیز در این مسیر صحیح حرکت خواهند کرد.
وی با اشاره به این که خوشبختانه میزان تعاملات سازمان با دستگاه های مرتبط دیگر، قابل قبول است اظهار امیدواری کرد: روند این ارتباطات با تلاش های سازمان های استانی تقویت شود.
این مسئول یادآور شد: ما تلاش داریم در چند حوزه در شورای مرکزی ،از جمله گروه های تخصصی تولید کار کنیم.
وی با بیان این که کمیته ها باید بتوانند فضاسازی کنند و تولیدات مشخصی داشته باشند گفت: همچنین برخی کاستی ها در عملکرد فعلی باید برطرف شود.
این مسئول در سازمان نظام مهندسی کشور ایجاد بانک اطلاعاتی تولیدات مهندسی را یکی از اقدامات مورد نیاز در حوزه مهندسی عنوان کرد و افزود: همچنین نیاز است که نظام، به کمیته اصلاح مقررات ملی مجهز شود تا بتوانیم به تدریج مقررات را مدیریت کنیم.
در این دیدار بخشی از عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی مورد تشریح قرار گرفت.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی با اشاره به این که این استان به لحاظ تقسیمات کشوری استان سی و یکم به شمار می رود به وجود ۵۲ درصد جمعیت مهندسی پایه ۳ عضو نظام مهندسی استان اشاره کرد و افزود: به همین دلیل یکی از اساسی ترین رویکرد های سازمان، رویکرد و مسئولیت آموزشی است.

مهندس "علی اکبر رمضانی" با بیان این مطلب گفت: از آن جا که بحث ارتقا و به روز رسانی دانش به خصوص در حیطه فعالیت های مهندسی از اهمیت بسزایی برخوردار است، برگزاری دوره های آموزشی یکی از اولویت های مهم سازمان به شمار می رود.
وی با اشاره به این که سال گذشته بالغ بر ۲۴ هزار نفر ساعت دوره آموزشی ویژه مهندسان از سوی سازمان برگزار شد خاطرنشان کرد: این برنامه در قالب دوره های آموزشی اجباری و اختیاری و همچنین در قالب همایش و سمینارهای مناسبتی برگزار شده است.
وی بحث به روز رسانی دانش مهندسان را یکی از وظایف مهم سازمان نظام مهندسی ساختمان عنوان کرد و گفت: امیدواریم تمامی تلاش های انجام شده در این حیطه بتواند ما را به اهداف کلان سازمان که در راستای منافع مردم است، برساند.
مهندس "علی اکبر رمضانی" اظهار داشت: به رغم جوان بودن استان، در زمینه برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی و تخصصی حوزه مهندسی ساختمان عملکرد قابل قبولی را داشته ایم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی تاکید کرد: در حوزه اجرا نیز همواره بر اساس شیوه نامه عمل شده است و این دیدار نیز با هدف مستفیض شدن از پیشنهادات و توصیه های مقام ارشد جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انجام شده است تا در مسیر اجرا عملکرد بهتری را ثبت کنیم.
این مقام مسئول در سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش به زلزله خیز بودن استان اشاره کرد و گفت: با وجود وقوع زمین لرزه های فراوان در استان، خوشبختانه به دلیل ساختار مهندسی ساز اغلب سازه های استان، تلفات جانی بسیار کمی را در این حوادث داشته ایم.
د.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :