مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

تهران فاصله زیادی با شهر ایده‌آل دارد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ -  ۰۸:۴۳ تعداد بازدید: 609


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد حکیمی پوراحمد حکیمی‌پور*: هماهنگی و یکپارچه‌سازی دستگاه‌هایی که در حوزه مدیریت‌شهری کار می‌کنند می‌تواند هم بودجه‌های کلان این سازمان‌ها را به صورت شفاف در مسیر درست هدایت کند و هم راه پیشرفت را برای شهر فراهم آورد. 


در شهر تهران کارهایی صورت گرفته است، در این بازه بیش از ١٠‌ سال بدیهی است که پروژه‌هایی باید ساخته و تکمیل شوند. بنابراین ما منکر خدماتی که برخی از مدیران و کارکنان در حوزه شهری کشیده‌اند، نیستيم. اما بحث اصلی بر سر این موضوع است که برای پیشرفت چه مسائلی بر یکدیگر ارجح بوده‌اند؛ چرا به آنها پرداخته نشده در صورتی که برخی از مشکلات و آسیب‌ها می‌بایست اولویت شهرداری می‌بود. از همه مهمتر در بحث همین ساخت و سازها و انجام پروژه‌های مختلف هزینه‌ها با کارهایی که انجام شده است، همخوانی ندارد.

در هر پروژه‌ای ممکن است یک مدیر بتواند کار را با ٥٠٠‌میلیون تحویل دهد و یک مدیر با ١٠٠ میلیون، این موضوع درست شبیه شهرداری تهران است و به هیچ عنوان هزینه‌ها با کارهایی که انجام شده همخوان نیست. با توجه به خروجی پروژه‌های شهرداری امروزه پدیده‌های زیاد و نوظهوری نیز به تبع این پروژه‌ها به زندگی مردم وارد شده است. ترافیک، آلودگی هوا یکی از اصلی‌ترین دلایل نارضایتی پایتخت‌نشینان از شهر است. بنابراین با توجه به هزینه‌های شهرداری که نسبت به مدت مشابه قبل خود بیش از ١٠٠ برابر بوده ما با یک شهر ایده‌آل فاصله زیادی داریم.

یکپارچه‌سازی دستگاه‌هایی که در حوزه مدیریت‌شهری فعالیت می‌کند راه برون‌رفت از معضل ناکارآمدی یک سازمان است. مولفه‌های زیادی برای تأمین امنیت، آرامش و رضایت شهروندان در یک شهر وجود دارد. بنابراین هماهنگی و یکپارچه‌سازی دستگاه‌هایی که در حوزه مدیریت شهری کار می‌کنند می‌تواند هم بودجه‌های کلان این سازمان‌ها را به صورت شفاف در مسیر درست هدایت کند و هم راه پیشرفت را برای شهر فراهم آورد./

* رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :