مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبيل: بهينه‌سازی مصرف انرژی از عوامل مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ -  ۰۸:۱۵ تعداد بازدید: 443


رئيس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبيل گفت: مديريت و بهينه‌سازی مصرف انرژی يكی از اصلی‌ترين زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور است.

ه گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی اردبیل، میرمحمد سیدهاشمی، اظهار داشت: بهینه سازی مصرف در حوزه مهندسی و ساختمان یکی از مهمترین اهداف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و در این راستا اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ضرورت دارد.

 
وی افزود: امروزه موضوعاتی مثل « صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب» از مهمترین و استراژتیک‌ترین مباحث دنیا محسوب می‌شوند که تلاش اکثر کشورها برای تامین امنیت و استقلال در این حوزه‌ها بوده و با توجه به محدودیت منابع آب و انرژی بیشترین تمرکز دولت‌ها برای مصرف بهینه و جلوگیری از اتلاف این سرمایه‌های گرانقدر بشری منعطف گشته است.

 

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به این که بیشترین میزان اتلاف انرژی و آب در ساختمان‌های مسکونی و خدماتی اتفاق می افتد، حوزه ساختمان یکی از مهمترین حوزه‌هایی است که ما در زمینه بهینه سازی مصرف باید به آن توجه اساسی داشته باشیم و با اجرای صحیح استانداردهای بهینه سازی و استفاده از مصالح و تاسیسات نوین در ساخت و سازها تا حد امکان از اتلاف انرژی و آب در ساختمان‌های جدید جلوگیری به عمل آوریم.

 

سیدهاشمی گفت: بیشترین آمار اتلاف انرژی در ساختمان‌های قدیمی به دلیل مصالح نادرست و پنجره‌های غیراستاندارد و در حوزه آب و برق به خاطر استفاده از تاسیسات قدیمی و غیر استاندارد صورت می‌پذیرد که در حال حاضر اقدامات خوبی در این زمینه در دستور کار سازمان های نظام مهندسی ساختمان قرار دارد.
 
وی افزود: سازمان نظام مهندسی علاوه بر استاندارد سازی ساختمان‌های جدیدالتاسیس در زمینه فرهنگ سازی و تشویق مردم به بهینه سازی با استفاده از تجهیزات نوین حرارتی و الکتریکی نیز اقدامات خوبی در حال انجام دارد.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در پایان با اشاره به این که مدیریت و بهینه سازی مصرف یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: به خاطر آینده فرزندانمان مصرف بهینه را در تمامی زمینه‌ها به‌ خصوص حوزه‌های آب و انرژی جدی بگیرند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :