مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

محصول ۵۵ واحد تولیدی مصالح ساختمانی در خراسان شمالی استاندارد دارد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ -  ۰۸:۵۱ تعداد بازدید: 305


مدیر کل استاندارد خراسان شمالی گفت: محصول 55 واحد تولیدی مصالح ساختمانی در این استان دارای علامت استاندارد است.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از ایرنا، فهیمه مهمان نواز  اظهار کرد: اکنون 72 واحد تولیدی در زمینه تولید مصالح ساختمانی فعال است که از این تعداد 55 واحد توانسته اند پروانه کاربرد علامت استاندارد را دریافت کنند. 
وی افزود: مابقی نیز در حال انجام مقدمات و اقدامات به منظور دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصولات خود هستند. 
وی با تاکید بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها افزود: تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد باید در مرحله تولید در کارگاه ها و واحدهای تولیدی متوقف شود در این زمینه بازرسی های مختلف از واحدهای تولیدی انجام می شود. 
مدیرکل استاندارد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت پایین، نیاز است بازار عرضه این محصولات برای توزیع کنندگان مصالح بی کیفیت ناامن شود.
مهمان نواز با تاکید بر نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در ساخت ساختمان مستحکم و مقاوم گفت: مهندسان ناظر نقش زیادی در جلوگیری از استفاده از مصالح غیراستاندارد دارند.
وی گفت: مهندسان باید نسبت به تخلفات در زمینه استفاده از مصالح بی کیفیت حساس باشند و دستگاه های اجرایی و نظارتی ناظر بر ساخت و سازها باید بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در پروژه‌های واحدهای مسکونی نظارت داشته باشند.
مدیر کل استانداردخراسان شمالی افزود: ضروری است که پیمانکاران و سازندگان خصوصی و دولتی به استفاده از محصولات تولیدی استاندارد توجه داشته باشند تا سطح ایمنی بهره برداران از ساختمان ها خدشه دار نشود. 
وی با اشاره به اینکه استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد عامل مهم در افزایش عمر مفید ساختمان و استحکام سازه است گفت: استفاده از مصالح نامرغوب سبب کاهش عمر مفید ساختمان و هدر دادن سرمایه های ملی می شود. 

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :