مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندارن: اجرای برنامه های راهبردی سازمان نظام مهندسی مازندران از ۲۷ خردادماه

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ -  ۰۹:۱۸ تعداد بازدید: 484


رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندارن از اجرای سیستم هوشمند ارجاع نظارت ، تعرفه جدید خدمات مهندسی سازمان و اجرای تمام عملیات ساختمانی توسط مجریان را از برنامه های در دست اجرا نام برد و اظهار داشت: از 27خردادماه برنامه های راهبردی سازمان اجرایی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران ، مهران فرصت در اولین جلسه هم اندیشی با روسای جدید دفاتر نمایندگی استان با اشاره به حدود اختیارات و چارچوب وظایف روسای دفاتر نمایندگی اظهار داشت: با توجه به تغییر فضای کاری در سازمان و انتظارات و مطالبات جامعه مهندسی ،باید قانون مداری و مردم داری در راس فعالیت ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دفاترنمایندگی در خط مقدم سازمان فعالیت دارند اظهار داشت: هیأت رئیسه و کارکنان دفاتر با توجه به ارتباط کاری نزدیکی که با مراجعان و مهندسان دارند ، چالش ها و مشکلات را شناسایی و همراه با راهکار و پیشنهاد به سازمان منعکس کنند.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های پیش روی سازمان اشاره کرد و بیان داشت: اجرای سیستم هوشمند ارجاع نظارت از برنامه های در دست اجرای سازمان است که از هفته آینده به صورت آزمایشی در چند شهر اجرا خواهد شد و پس از دریافت بازخوردها در مرحله بعد در تمامی شهرهای استان اجرایی می شود.

فرصت با اشاره به اجرایی شدن تعرفه جدید خدمات مهندسی از 27خرداد ماه اظهار داشت: تمام پروژه هایی که تا قبل از این تاریخ در دفتر نمایندگی ثبت شود با روش و تعرفه سیستم قبلی مدیریت خواهد شد.

وی اظهار داشت: مهندسین مجری نیز که به صورت دستمزدی در ساخت و سازها فعالیت داشتند از 27خردادماه به یکی از سه روش مدیریت پیمان، دستمزدی با مصالح و دستمزدی بدون مصالح به فعالیت خواهند پرداخت.

فرصت با اشاره به در دست اجرا بودن نرم افزار گزارش نویسی اظهار داشت: با توجه به ضرورت ارسال به موقع گزارشات مرحله ای پروژه های تحت نظارت و اجرای مهندسان در مقاطع زمانی متناسب با پیشرفت عملیات ساختمانی ، اجرای این نرم افزار در دستور کار سازمان قرار دارد و این امکان فراهم می شود که مهندسان با ثبت گزارش خود در سامانه ،موارد بلافاصله به مرجع صدور پروانه ساختمان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اعلام شود و بدین ترتیب واحد کنترل و نظارت دفتر در جریان تمام پروژه ها قرار می گیرد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران افزود: تمامی نرم افزارها از طریق اپلیکیشن موبایل قابل دسترس بوده و با نصب نرم افزار ، اعضا به تمامی اطلاعات حقوقی و صنفی دسترسی خواهند داشت .

اجرای سیستم ارجاع نظارت در راستای برقرای عدالت در عرضه و تقاضای کار 

در ادامه این نشست کامران حسن زاده نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اظهار داشت: سیستم ارجاع هوشمند نظارت در راستای اجرای موضوع ارجاع کار مناسب و عادلانه در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و  برقراری عدالت در عرضه و تقاضای کار پیاده سازی شد.

وی با اشاره به رویکرد سازمان در مکانیزه کردن فرایندهای اداری خدمات مهندسی بیان داشت: با اجرای نرم افزار گزارش نویسی بسیاری از دغدغه های مهندسان که به دلیل عواقب ناشی از عدم ارائه به موقع گزارش ناشی می شد مرتفع خواهد شد و هر زمانی که بازدید صورت گرفت گزارش مربوطه از طریق نرم افزار قابل ارائه به دفاتر نمایندگی و مراجع صدور پروانه می باشد.

حسن زاده با بیان اینکه کنترل و نظارت بر ساخت و ساز وظیفه اصلی سازمان است گفت: به منظور ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و ارتقاء کنترل و نظارت ، پیاده سازی  نرم افزار کنترل و نظارت در دستور کار قرار دارد. 

تمدید مهلت ارائه خوداظهاری سازندگان حقیقی و حقوقی تا 31خرداد 

در ادامه علی محمدنیا نایب رئیس دوم نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اقدامات کمیسیون مجریان و مصوبات هیأت مدیره سازمان در افزایش بستر کار مجریان اظهار داشت: به منظور اجرای هر چه دقیق تر مقررات ملی ساختمان و افزایش بستر کار برای مجریان با الزام به عقد قرارداد تا پایان عملیات و پیشرفت 100 درصد ،بستر کار بیش از 2 برابر گردیده است.

وی افزود: براساس مصوبه قبل قرارداد مجریان تا 45.5 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه بوده که به موجب مصوبه هیأت مدیره این قرارداد تا اتمام کامل عملیات ساختمانی و پیشرفت 100 درصد می باشد.

وی با اشاره به اشتغال برخی از مهندسان مجری شاغل در ادارات و نهادها اظهار داشت: حسب ابلاغیه سازمان در خصوص خوداظهاری سازندگان حقیقی و حقوقی مقرر بود مهندسان مجري برگه هاي خود اظهاري جهت مشخص شدن آخرين وضعيت سوابق بيمه اي خود را تا15خردادماه به سازمان ارائه دهند که این زمان تا پایان خردادماه تمدید شد و مقتصی است اظهارنامه ها یه صورت واقعی تکمیل و به سازمان ارائه شد و در صورت عدم ارائه ،فایل مربوطه در سامانه بسته خواهد شد.

مهلت تکمیل فرم وکالت در انتخابات بازرسان از 27 لغایت31 خرداد

سودابه مهری دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران نیز در ادامه این نشست به برگزاری انتخابات بازرسان سازمان اشاره کرد و گفت: مجمع عمومی فوق العاده نوبت اول نظام مهندسی ساختمان مازندران، با دستور کار انتخابات بازرسان سازمان روز پنج شنبه هشتم تیرماه در محل ستاد سازمان برگزار می شود.

وی افزود: به استناد ماده 52 آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مقرر شد اعضایی که مایل به ارائه وکالت در انتخابات هستند از 27 تا 31 خرداد ماه به دفاتر نمایندگی شهر مربوطه مراجعه و نسبت به موضوع اقدام نمایند.

مهری با اشاره به فرایند تشکیل کمیته های تخصصی در دفاتر اظهار داشت: مقرر است هر یک از دفاتر فراخوان عضویت در کمیته های تخصصی را اعلام نمایند و با معرفی اعضای داوطلب به هیأت مدیره سازمان و بررسی سوابق کاری داوطلبان، اعضا منتخب جهت کمیته های دفاتر مشخص خواهند شد.

وی با اشاره به مصوبه هشتاد و یکمین جلسه هیأت مدیره سازمان در موضوع نوع بندی شهرها از لحاظ معماری و تغییرات نوع بندی شهرها اظهار داشت: این مصوبه همزمان با اجرایی شدن تعرفه خدمات مهندسی از 27 خردادماه اجرایی خواهد شد.

مازندران پیشرو در حوزه بیمه مسئولیت

احمدرضا گران خزانه دار نظام مهندسی ساختمان مازندران در این نشست با اشاره به ترکیب هیأت رئیسه دفاتر به صورت رئیس ، نایب رئیس و دبیر مطابق آیین نامه دفاترنمایندگی اظهار داشت: حسب آیین نامه مالی، مدیران اجرایی در دفاتر با توجه به سوابق و ارتباطی که با ارکان داشنتد به عنوان عامل خزانه دار انتخاب انتخاب شدند .

وی با اشاره به مصوبه مجمع عمومی سازمان در ارتباط با کمیته های فنی دفاتر اظهار داشت: مطابق با مصوبات این مجمع با عنایت به نوع بندی شهرها تعداد گروه های فنی مشخص شد و با نظر به اینکه کنترل نظارت رسالت سازمان می باشد تعداد گروه های فنی افزایش یافت و  چند شهر ازجمله بابلسر ، نوشهر ، چالوس ،تنکابن و رامسر با توجه به اینکه از حیث بودجه مالی جزو دفاتر درجه سه بودند ولی به لحاظ تشکیلات کمیته فنی ارتقاء پیدا کردند .

گران با اشاره به بیمه مسئولیت سازمان اذعان داشت: در حوزه بیمه مسئولیت سازمان پیشرویی هستیم به طوری که این بیمه در بالاترین سطح و شاخص ها از لحاظ مسائل قانونی و مالی صورت گرفته و نیاز نیست هیچ یک از مهندسان و کارفرمایان بیمه متمم و تکمیلی داشته باشند  و در واقع فراتر از مبحث دوم قرارداد با بیمه ایران منعقد شد.

در ادامه این نشست هر یک از روسای دفاتر نمایندگی استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه های دفاتر و سازمان پرداختند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :