مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

تهران رکورد دار عمیق‌ترین گودبرداری در جهان شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ -  ۰۸:۴۲ تعداد بازدید: 500


عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: تهران با گود برداری عمیق ۷۰ متری که مربوط به ساختمانی در خیابان فرشته است رکورد دار عمیق‌ترین گودبرداری جهان شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان، مهدی روانشادینا،عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران، گفت: در حال حاضر میزان گود برداری‌ها در جهان بین ۳۰ تا ۴۰ متر است این در حالی است که تهران با عمق گودبرداری ۷۰ متر رکورد دار عمیق‌ترین گودبرداری در جهان است.
 
وی در ادامه افزود: این گودبرداری عمیق ۷۰ متری مربوط به ساخت هتلی واقع درخیابان فرشته است که از نمونه های بارز و خطرناک به شمار می‌رود.
 
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه مجوز این گودبرداری‌های خطرناک از سوی شهرداری برای تامین پارکینگ طبقاتی صادر می‌شود، افزود: به دلیل محدودیت ارتفاعی که در آسمان وجود دارد سازندگان مجبور هستند که وارد عمق زمین شوند که همین موضوع منجر به ایجاد حوادث مخاطره آمیز می‌شود.
 
روانشادینا اظهار داشت: مسئله حوادث در زمان گودبرداری مشکلات بسیار زیادی در محیط زیست ایجاد می‌کند و همین موضوع باعث کور شدن قنات‌های مهم  و نیز  آسیب به پوسته زمین به ویژه در کلان شهر زلزله خیزی مثل تهران می‌شود.
 

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :