مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

مهندس قربانخانی در برنامه زنده رادیویی مطرح کرد صرفه جویی ۴ هزار میلیارد تومانی در اقتصاد با افزایش عمر مفید ساختمان‌ها

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ -  ۱۱:۱۹ تعداد بازدید: 400


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی استان تهران، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در برنامه زنده رادیویی گفت: اگر عمر مفید ساختمان را یک سال افزایش دهیم حدود ۴ هزار میلیارد تومان در سال به اقتصاد کشور کمک می‌شود.
حسن قربانخانی کیفیت ساختمان را محصول یک فرآیند برشمرد و تصریح کرد: اگر آن فرآیند طی شده باشد می‌توان اطمینان حاصل کرد که از کیفیت لازم برخوردار است و اگر هر یک از بندهای آن فرآیند ناقص باشد نمی‌توانید اطمینان حاصل کنید که ساختمانی که می‌خواهید خریداری کنید یا ساخته شده است، کیفیت لازم را داشته باشد.
وی افزود: این فرآیند در ابتدا طراحی مناسب با همکاری افراد ذی صلاح است، بعد نظارت بر اجرای عملیات، اجرای عملیات ساخت و ساز با حضور افراد ذی صلاح و استفاده از مصالح استاندارد و بعد هم شناسنامه فنی ملکی که تائید کند این فرآیند به درستی طی شده است و در نهایت بیمه تضمین کیفیت، یعنی کسی که ساختمان را ساخته به شما کیفیت لازم را با توجه به بیمه نامه‌ای که در اختیار قرار می‌دهد، تضمین کند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تاکید بر اینکه قوانین کامل و جامع هستند، تصریح کرد: مقررات ملی ساختمان تدوین شده و هدف اصلی آن، اصول مشترک لازم الاجرا در سراسر کشور برای دستیابی به ایمنی، بهداشت، صرفه جویی در مصرف انرژی، سهولت در بهره برداری و همه مواردی است که به عنوان ساختمان خوب می‌شناسیم در مقررات ملی آورده شده و اتفاقا در آنجا این فرآیند تعریف شده است.
وی یادآور شد: عمر مفید ساختمان‌های ما به دلیل اینکه این فرآیند طی نشده و مقررات ملی به طور کامل رعایت نمی‌شود، کوتاه است به طوری که گفته می‌شود حدود ۳۰ سال و این عدد خیلی پایین است. در کشورهای پیشرفته یک ساختمان ۹۰ تا ۱۰۰ سال عمر می‌کند.
قربانخانی گفت: افرادی که ساختمانی را خریداری کرده اند باید اطمینان حاصل کنند محصولی که خریده اند، استاندارد و با عمر بالایی است و دیگر مجبور نمی‌شوند در حیات خودشان آن ساختمان را تخریب و بازسازی کنند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :