مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی: اتمام آواربرداری از ۴۷۵ واحد خسارت دیده در زلزله

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ -  ۱۱:۱۸ تعداد بازدید: 333


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی از اتمام آواربرداری از 475 واحد خسارت دیده در زلزله اخیر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، محمد حسین علی نیا در جمع خبرنگاران استان با اشاره به استقرار 10 اکیپ در روستاهایی که میزان آوار بالایی داشتند، گفت: با توجه به لزوم سرعت دادن به عملیات اواربرداری این میزان در هفته گذشته به 13 اکیپ افزایش یافت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی افزود: در این راستا تا کنون آواربرداری از  475 واحد خسارت دیده که دچار آسیب جدی شده بودند به طور کامل به اتمام رسید.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی شده تا دو هفته آینده باید تمام عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده به اتمام برسد.

علی نیا خاطرنشان کرد: از مجموع واحدهای آواربرداری شده 115 واحد وارد مرحله پی کنی، 8 واحد فنوداسیون، سه واحد اسکلت و یک واحد وارد مرحله سقف شده اند.

وارد آمدن خسارت به 14 هزار و 509 واحد شهری و روستایی در اثر زلزله را یادآور شد و گفت: از این تعداد دو هزار و  429 احداثی شهری است که به صورت کامل تخریب و قابل سکونت نیستند.

وی با بیان اینکه تعداد دو هزار و 500 واحد احداثی نیز شهری نیز مشمول ساخت مجدد می شوند، بیان داشت: تعداد دو هزار و 80 واحد نیز تعمیری روستایی و 7 هزار و 500 واحد تعمیری شهری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی یادآور شد: بر اساس آمار تا کنون برای هزار و 150 واحد تشکیل پرونده تسهیلات بانک مسکن انجام شده که 680 واحد به بانک معرفی شده اند.

وی ادمه داد: برای 770 واحد نیز انعقاد قرارداد انجام شده که می توانند تسهیلات  خود را دریافت کنند هر چند اعتبارات مربوط به حادثه از طرف دولت هنوز ابلاغ نشده و این اعتبارات از محل اعتبارات بنیاد مسکن تامین شده است.

علی نیا متذکر شد: علی رغم تاکیداتی که به ادارات دولتی برای بیمه اموال منقول و غیرمنقول دستگاه داشته این ولی تعداد زیادی از این دستگاه ها این کار را انجام نداده اند که این حادثه برای این دستگاه ها هشداری شد که حتما نسبت به بیمه ادارات اقدام کنند.

وی اظهار داشت: در زلزله اخیر 78 واحد دولتی دچار آسیب جزئی و بیشتر شده اند که یک مورد انها به دلیل ضعیف بودن ساختمان و وارد آمدن خسارات جدی نیاز به تخلیه دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی یادآور شد: در راستای تسهیل امور نیز به تمام واحدهای مسکونی روستایی و شهری بدون دریافت هزینه می توانند از پروانه رایگان بهره مند شوندو هزینه های نظام مهندسی برای نقشه ها را بنیاد مسکن پرداخت می کند.

وی از جابه جایی دو روستای پسرکانلو و قراجه به مکان دیگر خبر داد و اظهار داشت: این دو روستا در برنامه قبلی به دلیل رانش زمین باید جابه جا می شوند که به دلیل وقوع زلزله سریعتر جابه جا می شوند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :