مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

آخوندی وزیر راه و شهرسازی : "اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری مهمترین برنامه دهه سوم نظام مهندسی ساختمان کشور" است.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ -  ۰۹:۱۸ تعداد بازدید: 763


🎤وزیر راه و شهرسازی: اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری مهمترین برنامه دهه سوم نظام مهندسی ساختمان کشور

وزیر راه و شهرسازی، تقویت اخلاق مهندسی و مسئولیت اجتماعی مهندسان را از مهمترین اولویت های اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان در آغاز دهه سوم فعالیت بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور عنوان کرد. 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، عباس احمد آخوندی در ارومیه افزود: در نظام اجرایی ساختمان و مدیریت شهری بویژه در کلان شهرها با مقوله ای مهم به نام شهرفروشی مواجهیم که بی انضباطی خاص را در مدیریت شهری بوجود آورده است و برای حل آن توجه ویژه به مقوله اخلاق مهندسی و مسئولیت اجتماعی راه گشاست. 
وی تصریح کرد: مهندسان ساختمان در مواجهه با پروانه های مورد دار که بر حقوق مردم اثر منفی داشته باشد و حریم خصوصی ساکنان شهرها را به چالش بکشد باید با رجوع به مبانی اخلاق مهندسی و مسئولیت اجرایی زیر بار چنین پروژه هایی نروند و دقت کنند که ساختمان مورد نظر به محیط زیست، حریم خصوصی همسایگان و حقوق عمومی مردم خدشه ای وارد نکند. 
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد در مدت فعالیت خود در این وزارتخانه برای تقویت بیش از پیش نظامنامه اخلاق حرفه ای مهندسان و مسئولیت اجتماعی آنها کارهای متعددی انجام شده است و جا دارد سازمان نظام مهندسی ساختمان در آغاز دهه سوم فعالیت خود بر ارتقاء مطلوب آن برنامه ریزی ویژه ای داشته باشد. 
عباس احمد آخوندی برگزاری بیستمین اجلاس هیات عمومی نظام مهندسی ساختمان در ارومیه را بسیار پربار عنوان کرد و گفت: در این اجلاس در حوزه های مختلف بویژه نحوه کار فعالیت های ساختمانی، نحوه ارتباط شهرداری ها با مهندسان و رابطه حرفه ای مهندسان با مردم مباحث مطرح شد  که حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه می تواند بر افزایش همگرایی بین مجلس، دولت و بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :