تا اجلاس بیست و یکم

اجلاس 21 سازمان نظام مهندسی
 نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

تشکیل کمیته‌های تخصصی مشترک برای بررسی ایمنی ساختمان‌های عمومی

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ -  ۰۹:۴۷ تعداد بازدید: 490

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تشکیل کمیته‌های تخصصی مشترک برای بررسی ایمنی ساختمان‌های عمومی پررفت و‌آمد خبرداد و گفت: این کمیته اخیرا فعالیت خود را در استان‌ها آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، دومین نشست مدیران مسکن و ساختمان و رؤسای ادارات نظام مهندسی راه و شهرسازی منطقه ۲ کشور به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری هدف از برگزاری این  نشست را ارائه و تدوین راهکارهای یکپارچه برای انجام نظارت عالیه بر ساخت و ساز استاندارد و ایمن در سطح کشور دانست.

قاسم قاسمی افزود: طبق ماده۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، نظارت عالیه بر اجرای مقررات ملی ساختمان و ضوابط و مقررات شهرسازی برعهده وزارت راه و شهرسازی است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز هدف از برگزاری این نشست‌ها را ایجاد تعامل و وحدت رویه در اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ارتقای جایگاه نظارت عالیه بر مقررات ملی ساختمان دانست.

حامد مانی‌فر در ادامه از تشکیل کمیته‌های تخصصی مشترک برای بررسی ایمنی ساختمان‌های عمومی پررفت و آمد در استان‌های کشور خبرداد و گفت: این کمیته متشکل از اداره‌کل راه و شهرسازی، دفتر فنی استانداری، آتش‌نشانی، شهرداری‌ها، اداره‌کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی  با هدف بررسی و ارتقای ایمنی ساختمان‌های عمومی پررفت وآمد در استان‌های کشور تشکیل شده‌اند و کار خود را آغاز کرده‌اند.

مانی‌فر افزود: این کمیته در استان چهارمحال و بختیاری نیز با همکاری دستگاه‌های متولی تشکیل شده و کار خود را در زمینه شناسایی ساختمان‌های ناایمن آغاز کرده است.

در پایان این نشست یک روزه، مدیران و کارشناسان مسکن و ساختمان و نظام مهندسی ادارات کل راه و شهرسازی منطقه ۲ کشور درمورد تجربیات، دست‌آوردها، مشکلات و موانع  اجرای مقررات ملی ساختمان و نظارت عالیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :  
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.