مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

طرح تحکیم انضباط حرفه ای دارندگان پروانه اشتغال به کار مهندسی باید جدی گرفته شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ -  ۰۸:۵۴ تعداد بازدید: 255


رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین خواستار جدی گرفته شدن طرح تحکیم انضباط حرفه ای دارندگان پروانه اشتغال به کار مهندسی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از ایرنا، حامد عبدالرزاقی  افزود: این طرح که در آن بر تحکیم انضباط حرفه ای در بین دارندگان پروانه اشتغال تاکید شده است خرداد ماه امسال از سوی معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اختیار همه ادارات کل راه و شهرسازی، سازمان های نظام مهندسی و کاردانی ساختمان قرار گرفت.
وی ادامه داد: به موجب این طرح در صورت صوری بودن فعالیت مدیرعامل،اعضای هیات مدیره و یا شاغلان شرکت های ساختمانی، تائید صحت انجام عملیات ساختمانی به صورت غیرواقعی، در اختیار قرار دادن مهر یا پروانه اشتغال به کار به اشخاص حقیقی و حقوقی، انجام صوری پذیرش تعهد کارها، اجاره دادن یا فروختن پروانه اشتغال به سایر افراد، خودداری کردن افراد دارای پروانه از ارائه خدمات و ارائه خدمات طراحی، نظارت یا پیمانکاری به سایر مهندسان با متخلفان برخورد می شود.
عبدالرزاقی اضافه کرد: شخص حقیقی و حقوقی در صورت مشاهده موارد تخلف یاد شده به شورای انتظامی معرفی و یا با استناد به بندهای ج و ح ماده 23 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 75 با تعلیق پروانه اشتغال به کار از سوی اداره کل راه و شهرسازی روبرو و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :