مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

سرپرست امور معماری و شهرسازی شهرداری قم خبر داد؛ کاهش ساخت نماهای رومی در شهر قم

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ -  ۰۸:۵۰ تعداد بازدید: 334


 سرپرست امور معماری و شهرسازی شهرداری قم از کاهش ساخت نماهای رومی در قم خبر داد و گفت: عزم شهرداری قم بر افزایش نماهای ایرانی و اسلامی است.
به گزارش  روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شهرداری قم، غلامرضا جانقربان با اشاره به تصمیم شهرداری قم بر جلوگیری از ساخت نماهای رومی در شهر اظهار کرد: در کمیته سیما و منظر و کمیسیون ماده پنج تصمیم گرفته شد که ساخت نماهای رومی در شهر قم متوقف شود.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه کمیسیون ابلاغیه‌ای به مناطق و نظام مهندسی و راه و شهرسازی ارسال شد که نباید از این نماها در شهر استفاده شود، افزود: در همین راستا در پی اقدام گروه کنترل ساختمان ساخت تعدادی از نماها متوقف شد و شهرداری به طور جد با این تخلفات برخورد خواهد کرد.

سرپرست امور معماری و شهرسازی شهرداری قم با تاکید بر اینکه کنترل‌ها و اقدامات مثمر ثمر بوده و امروز شاهد کاهش اینگونه‌ نماها در شهر قم هستیم، خاطرنشان کرد: توقف برخی پروژه‌ها موجب ایجاد تغییرات شده اما هنوز مسیر طولانی در پیش داریم.

وی اذعان کرد: این کار امری سودجویانه است چرا که این نماها هزینه بیشتری را به مالکان تحمیل می‌کند و بابی برای سودجویی از مردم شده است.

جانقربان با تأکید بر اینکه عزم شهرداری بر افزایش نماهای ایرانی و اسلامی در شهر قم است اظهار کرد: شهر مقدس قم به عنوان ام‌القرای جهان اسلام باید در نظر معماری شهری نیز ویژه و خاص باشد و به نمادی اسلامی در کشور تبدیل شود.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :