مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

اولین جلسه کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی و ارتقای کارایی موتور خانه های کمیسیون انرژی برگزار شد.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ -  ۱۰:۲۸ تعداد بازدید: 595

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی  اولین جلسه کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی و ارتقای کارایی موتور خانه های کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی که به سرپرستی استان خراسان رضوی می باشدروزچهارشنبه 10آبانماه جاری در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس فاضل و دکتر پیش بین گزارشی از نحوه اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه ها در شهر مشهد ارائه نمودند و برنامه‌های اجرایی کارگروه جهت اجرا شدن مباحث بهینه سازی مصرف انرژی و همچنین چگونگی نوشتن دستورالعمل اجرایی جهت اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه ها ارائه نمودند.

در این جلسه که با حضورمهندس طاهری رئیس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی برگزار شد، درخصوص راهکارها و چگونگی ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان در راستای آیین‌نامه‌اجرایی بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان بحث گردید و مقرر شد راهکارهای مناسب در قالب مبحث ۲۲ و استاندارد ۱۶۰۰۰ (معاینه فنی موتورخانه ها) تحت عنوان یک شیوه نامه کلی برای استان‌ها تدوین و گام اساسی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی و ارتقای کارایی موتورخانه ها بر داشته شود و دستورالعمل ممیزی انرژی در ساختمان ها جهت ارائه به وزارت راه و شهرسازی تدوین و تهیه گردد.

  در انتها مهندس طاهری اصل ضمن تشکر از خدمات و عملکرد مثبت و مناسب دبیرخانه انرژی مشهد که تا کنون داشته است، فعالیت های انجام شده در این دبیرخانه را رضایت بخش و مناسب عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد این روند همچنان ادامه یابد


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :