مراسم سوگندمهندسي در استان يزدبرگزلر شد.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ -  ۱۱:۰۷ تعداد بازدید: 320

با برگزاري مراسم سوگندمهندسي در استان يزد ، افزون بر یکصد نفر از مهندسان جوان اين استان كه درآزمونهاي ورود به حرفه پذيرفته شده اند آماده ارائه خدمات در حوزة صنعت ساختمان شدند .

به گزارش روابط عمومي شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد، در اين مراسم مهندس فرشيد رئيس سازمان، با اشاره به جايگاه امور فني و مهندسي در روند توسعه، اهميت نظارت دقيق بر امور ساخت و ساز را خاطر نشان ساخت و افزود: مهندسان علاوه بر پويايي، توانمندي و دقت در اجرا موظفند در انجام فعاليت هاي حرفه اي، متعهد و مسئوليت پذير باشند. وی مهندسان را سرمايه هاي معنوي، تخصصي و حرفه اي كشور توصيف كرد و از آنان خواست در تمام دورة خدمت خود، مفاد سوگندمهندسي را مورد توجه قرار دهند . رئیس سازمان با آرزوي موفقيت براي حاضران ، ضرورت احساس مسئوليت در شئون كاري و نيز ارتباط قوي آنها با سازمان نظام مهندسي ساختمان از طريق شركت در دوره ها ، حضور فعال در جلسات مجمع عمومي و همكاري در اجراي طرح نظام پيشنهادات را خاطر نشان كرد .

دكتر جواهري عضو شوراي مركزي سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نيز به اهميت دقت در نظارت بر ساختمان‌ها اشاره كرد و از مهندسان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف به ويژه تغيير نقشه‌هاي  مصوب، مراتب را سريعاً به شهرداري  و سازمان نظام مهندسي ساختمان اطلاع دهند و خود نيز به عنوان مشاوران  دلسوز براي راهنمايي مالكان اقدام كنند تا هم در هزينه‌ها صرفه‌جويي و هم از تخلفات احتمالي پيشگيري شود.

نايب رئيس اول سازمان با برشمردن ويژگي هاي كاري مهندسان، اظهار داشت: نقش اصلي ما زمينه سازي و توجه ويژه به رعايت مباحث مقررات ملي ساختمان است و مهندس موفق كسي است كه تمام ضوابط و مقررات مربوط به حوزة فعاليت خود را بشناسد و آنها را رعايت كند.وي اهميت گزارش نويسي و ارائه به موقع گزارشهاي مرحله اي به شهرداري و نظام مهندسي را خاطر نشان كرد و رفتار مسئولانه توأم با امانت داري را ضروري خواند .

دکتر اسدی دیگر سخنران مراسم بود که رعایت مبحث 19 را زمینه ساز کاهش هزینه های انرژی و تأسیسات سرمایشی و گرمایش توصیف کرد. نایب رئیس دوم سازمان افزود: اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان از سال 1384 الزامی شده و شایسته است اکنون با گذشت 12 سال از اجرایی شدن این مبحث توجه کافی به آن مبذول شود تا شاهد کاهش هزینه ها در زمان بهره برداری از ساختمان ها باشیم.

دکتر اسدی با اشاره به اینکه برای تولید هر کیلو وات ساعت برق 750 گرم آلاینده های زیست محیطی تولید می شود، مسئولیت سنگین مهندسان را برای پیشگیری از این روند یادآور شد.

آخرین سخنران این مراسم مهندس اولیاء عضو هیئت مدیره سازمان، رعایت اخلاق حرفه ای را محور بحث خود قرار داد و از حاضران خواست ضمن ارزش قائل شدن برای خود در زندگی، به ارزش های اجتماعی نیز احترام بگذارند و در جامعه به ویژه استان یزد که مردم به خاطر صداقت، تلاش و کارآفرینی شهره هستند در انجام  کارها، راستی، درستی، دوستی و صداقت را سرلوحه برنامه هایشان قرار دهند.

وی کیفیت کار و انجام به موقع تعهدات را ضروری خواند و از مهندسان خواست در نرخ گذاری برای خدمات مهندسی انصاف را رعایت کنند.

درادامه مراسم ، همراه با قرائت سوگندمهندسي، حاضران براي شروع دورة كاري رسمي و متعهدانه ميثاق بستند .


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :